İnternet bağlantım yok

Merhaba , yaklaşık 10-12 saate yakın internet bağlantım yok. Arıza kaydı bıraktım 3-4 gün önce, hızım düşük diye. Hızım eski haline döndükten 1 gün sonra internetim aniden gitti, internet de gezerken. İnternetimin ışığı yanmıyordu diğer ışıklar yanıyordu (örn: power,dsl,lan) ama internetimin ışığı bir türlü yanmadı. Altyapı kaynaklı olduğu düşündüm modemi bir çok kez açıp-kapattım ama internet ışığı yanmadı bir türlü. Ertesi gün açmış olduğum arıza kaydından konuyu oraya yazdım arkadaş bana “bir problem görmediğini” söyledi bende son çare reset attım modeme. Kullanıcı adım ile şifreyi girdim tekrar, kurulumu yaptım, internet ışığım geri geldi ama internete giriş yapamıyorum tarayıcıdan veya telefondan. Bana bu konuda yardımcı olacak varsa çok minnettar kalırım, herkese iyi günler dilerim

NOT: tarayıcı açık kaldıktan bir süre sonra yüklediğim görselde ki hatayı veriyor

Doğru kurulum yaptığınıza emin misiniz?

online işlem merkezi üzerinde ki ip adresiniz nedir?

Merhaba , gerekli düşündüğüm görselleri paylaşıyorum. Expert bilgim yok bu konularda ona göre yardımcı olursanız sevinirim.

İnternet ışığım yanıyor gözüküyor şuan , kullanıcı adı/şifre de girdim ama hiç bir şekilde tarayıcıdan veya telefondan girmiyor. Denemem gereken başka yollar varsa yardımcı olursanız sevinirim.

kullanıcı adınızın olduğu kısımda 2 tane @ işareti var. adsl kısmından önceki işareti kaldırın.

Evet orda benim hatam olmuş düzelttim internete giriş yapabildim ama 50 MB internetim şuan 16 MB düştü , ADSL ve VDSL yerlerini düzenlediğim zaman, isim/şifre girdiğim zaman, ADSL devre dışı bırakıp VDSL aktif ettiğim zaman internetin ışığı gidiyor. ADSL ayarına tıkladığım da etkin et dediğim zaman 16 MB olarak geri geliyor. Ne yapmam gerekiyor ?