İnternet Bağlantım Yok

Herkese Merhaba,

Yaklaşık bir aydır internet bağlantım yok. Kocaeli/Darıcada’yım. Bağlantı gitmeden önce ise internette sık sık bağlantı kopmaları oluyordu ama önemsemedim geçer dedim. Bahsettiğim kopmalar 4-5 ay sürdü. Covid olaylarından dolayı insanlar çok fazla internet kullanıyor dedim geçer düzeltilir dedim. Üstelemedim. Son iki ayda internet hızım aşırı düştü. Aşırı düşmekten kasıt ney derseniz. Youtube’da en düşük 144p 244p izler duruma geldim, donmadan izlemek için. Bu aşamada destek kayıtları uluşturdum. Standart otomatik mesajlarla sorun olduğu saha ekiplerinin yönlendirildiği gibi baştan savma cevaplar ile 15 20 gün oyalandırıldım. Bu süre içerisinde modemi değiştireyim belki benden kaynaklıdır diye gidip Asus AC750 VDSL/ADSL modem aldım. Kurulumu yaparken otomatik TurkNet sunucu seçildiğinde TurkNet(VDSL) kaydı seçili gelmeye başlandı kurulumda. Ama, ben ADSL kullanıyorum. Neyse ADSL verilerimi port ayarlarını yapıyorum. Kaydediyorum otomatik VDSL’e geçiyor. Aynı modemi TürkTelekom üyeliği olan arkadaşlara kurunca sıkıntısı bağlanıyor. Modem kurulumunda port ayarlarında sorun mu var diye + olarak modem destek için destek kaydı açtım. Bu arada internet bağlantım tamamen gitti. Işık bazen yanıp sönüyor bazen hiç yanmıyor. Türktelekom’dan iki defa geldiler. Kablolar kontrol edildi filan hala ışık yok. Yani hiç internet yok.

TurkNet’te en büyük sorun, sorununuzu yazarak anlatabilmekte. Siz anlatsanız da karşı tarafta ki kişini okuduğunu anlamaması ayrıca sorun. Teknik destekte soru soruyorsunuz olası durumlar için gelen cevabı görünce başınızı dağlara taşlara vurasınız geliyor.

Neyse uzatmayalım. Şuan internet üzerinden kontrol ettiğimde adresimde hem ADSL hem de VDSL varmış. Gelin görün ki derdimize çara bulacak destek ekibi bulmak sorun.

Son olarak VDSL hizmeti almak ve bir an önce internete bağlanmak istiyorum.

Vdsl geçiş için destek kaydı oluşturabilirsiniz. Boş port var ise geçirilirsiniz. Vdsl kurduğunuz icin sinyal almıyor olabilir. @ModeratriX size yardimci olabilir. Eğer adsl kurulumda da sinyal almazsa internet bağlantım yok seklinde kayıt oluşturabilirsiniz.

Teknik destek ekibi, …100mbps’e kadar olan VDSL hizmet aldığımı yazmış. Ancak, benim kullanıcı adım modem ayalarında …adsl@TurkNet olarak işlem görüyor. VDSL kullanıcıları da adsl kullanırken kullanıldıkları kullanıcı adı ve şifrelerini mi kullanıyorlar. Ben TurkNet’ten şifre istediğimde hala bana …adsl@TurkNet uzantılı kullanıcı adı veriliyor.

Bütün kullanicilarda adsl@turk.net oluyor onun vdsl olmasiyla bir alakasi yok. Yapa altyapısı mı kullaniyorsunuz ?

TurkNet mobil uygulamasında "yapa " standart gözüküyor ki ben o ayarları hiç değiştirmedim. 3-4 yıldır TurkNet kullanıyorum. İlk üyelikten beri aynı şeyi kullanıyorum. Demek istediğim standart üyelikte ne veriliyorsa ben ekstra bir talepte bulunmadım. Taki şu ana kadar:D

Şimdi VDSL ve internet istiyorum.

Online İşlemler teknik bilgiler ekranını paylasabilirmisiniz ?

Bu mesafeden vdsl hız alabilirsiniz. İlk olarak dsl ışığım yanmıyor şeklinde kayıt oluşturun bağlantınız gelsin, vdsl hız için yardımcı oluruz.

Peki, zaman ayırdığınız için teşekkür ettim. Dediğiniz kaydı oluşturacağım. Gelişmeleri ve yapılanları da buradan yazarım artık.

1 Beğeni

Ayrıca siz yapada olduğunuz için hattınızın desteklediği maksimum hız verilir. Ve portunuz TurkNet cihazında hızınıza göre otomatik seçilir. Eğer mesafe bilgisi doğru ise zaten VDSL hızında internet alabilirsiniz. Arkadaşın belirttiği gibi DSL ışığı yanmıyor adımından kayıt açın ve tekrar daire içi kablolarınızı, spliter kullanıyor iseniz onu kontrol edin.

Hala VDSL ışığın gelmesini bekliyorum. TurkNet bitmiş. 2 aydır hizmet alamıyorum. Sıfırdan abonelik oluştursaydım 10 kere gelmişlerdi. Sanırım bu kadar süre bekleyerek ve TurkNet’e güvenmekle hatta ettim. Hizmet sunucusunu değiştirmek gerekiyor sanırım eğer bir sorun max 5 günde çözülmüyorsa.

Arkadaşlarının vdsl destekli bir modemini sizin evde kurulum yaptın mı

Evet, bi ara ışık yanıp sönmeye başladı. Destek kayıttan durumu söyledim. Türk Telekom’a bildirildiği söylendi.

Eğitim online’a döndü 250 fatura ödedim bu ay. Telefondan paket almaktan dolayı.

Adres değiştireceğim. Türk netle olmadı başka bir hizmet sunucusuna artık.

Sorun Türk Telekom da sanırım yada TurkNet ekibinde bir sıkıntı var.

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.