İnternet Ankastre Problemi

Merbahalar, ayın 19’unda TurkNet’e başvuru yaptım. Her şey yerli yerinde bütün bilgileri doldurdum. Halihazırda başka bir internet sağlayıcıdan şu anda hizmet almaktayım fakat TurkNet bağladığı taktirde keserim olarak düşünüp başvurumu yapmıştım. Ayın 21’inde TurkNet ekibinden bir arkadaş gelerek ev içerisiyle ankastre arasında muhtemelen sinyal muhabbetini kontrol etmiş olsa gerek evde ben olmadığımdan işin o tarafındaki bilgileri evde bulunanlardan kulaktan dolma alabildim. TurkNet ekibinden gelen arkadaş herhangi bir Arıza olduğundan bahsetmeden evde bulunan annem ile sözleşme imzalamış ve üç-dört gün sonra ankastreden ev içerisine (bina içi kurulum olsa gerek) yapmaya geleceklerini belirterek evden ayrılmış.

Şimdi asıl sorun burada başlıyor; arıza bildirmediğinden dolayı biz işlerin güllük-gülistanlık geçtiğini düşünerek “Ya ne güzel işte, internet bağlanacak” falan kafasındayız. Ayın 21’i TurkNet’ten gelen personelin gitmesine mutakiben 4 saat sonra TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden mesaj alıyoruz. Mesajda arızanın düzeltilmesi için TT’ ekiplerine bildirim verildi gibisinden bir mesaj geliyor. Daha sonra Aktivasyon hattını aradığımda TurkNet’ten gelen arkadaşın Arıza bildirimi yaptığını öğreniyoruz. Tabii iş-işten geçmiş oluyor, çünkü sözleşme aynı gün içerisinde imzalanmıştı.

Ayın 23’ünde TT ekipleri gelerek arızanın tespiti için çalışma yapıyorlar. 23’ünün akşamında TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden başka bir telekom mesajı alıyoruz. Bu mesajda; “ANKASTRE KABLOSU KAYNAKLI ARIZA VAR, MÜŞTERİNİN DAHİLİNDE.” yazıyor. Bunun üzerine TurkNet Online İşlem Merkezi’den TurkNet’e “Halihazırda zaten internet kullanıyorum, ankastre kablosunda nasıl sorun olabilir.” yazıyorum. Tarafıma dönüş yapılıyor ve Teyit amaçlı yine bir otomatik mesaj yollanıyor. Otomatik mesaj için;

Şimdi gelen arkadaş sinyalleri kontrol ettiği gün bina içi kablo bağlantısına hiç girişmemiş. Buraya kadar her şey tamam. Bize bildirmeden arıza kaydı açmış, buraya kadar da tamam. TT Arıza var diyor, şu anda ankastre üzerinde zaten internet kullanılıyor nasıl bir arıza olabilir onu düşünüyorum. Sizce sonuç ne olur?