İnstagram yavaşlığı

Arkadaşlar merhaba 2.5 3 yıldır türknetteyim fakat benim çözemediğim anlamadığım haftanın 2 3 günü canı sıkıldığı zaman instagramda fotoğraflar dahi yüklenmiyor dönüp bekliyor video başlamıyor hızım 50/8 dns 1.1.1.1 1.0.0.1 girili 5 ghz wifi bandındayım fakat bu sorunu yaşamaktan sıkıldım 4.5 g ye geçtiğim an her şey düzeliyor sorunun kaynağı nedir acaba

Sorunun kaynağı bence Instagram.

1 Beğeni

ben de öyle düşünüyordum fakat mobil veride her şey güzel çalışıyor yaklaşık 10 km ötede bir arkadaşım aynı sorunu türknette yaşadığını dile getiriyor

Öyle ise bir de DNS değiştirip deneyin Instagram in hızını. Modem arayüzünden DNS ayarlarınızı 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yapıp deneyin

konuda bahsetmiştim dns 1.1.1.1 1.0.0.1 girili diye

1 Beğeni

Özür dilerim unutmuşum. Instagram i yoğun kullanmadığım için bu konuda hızlı veya yavaş yorumu yapamayacağım maalesef.

Mobil cihazda bu sorun yaşanıyor ise önbellek temizliği deneyebilirsiniz.

uzun zamandır var olan bir sorun bu ben de 1 ay önce daha telefona temiz rom format attım telefona suç atamıyorum çünkü fotoğraflar yüklenmediği zaman wifi yi kapatıyorum 4.5 g ye geçtiği an şak diye her şey yükleniyor evde 2 kişiyiz internet 47 down geliyor ping 9 her şey düzgün olağan olması gerekirken insta sorunlu

Evde ki diğer kişide de aynı sorun söz konusu mu?

Modeminizin marka modeli, sorun yaşayan cihazın marka modeli android ise sürümü nedir?

eski modemim hg658v2 idi geçen hafta türknetin verdiği wmg8623 t50b benim cihazım s8+ android 9.0 one uı1.0 diğer sorun yaşayan telefon note fe android 9.0

Öncelikle her iki telefon farklı wi-fi ağında Instagram sorunu yaşamıyor değil mi?

hayır yakın arkadaşım türk telekom kullanıyor bazen iş gereği onda duruyorum 16 megabit interneti olmasına rağmen sayfalar arası geçiş fotoğrafların yüklenmesi çok daha hızlı

Son zamanlarda samsung cihazlarinda turk telekomun bir kısıtlaması mevcuttur. Bölge bölge değişiklik gösteriyor. Bulunduğum yerde twitter’e giremiyorum, banka 3D ödeme sayfalarında hata alıyorum. Vpn’yi açtığımda, sorun kalmiyor.

Telefonunuzun ağ bağlantılarını sıfırlayın. Modeminizi sadece 2.4ghz modunda çalıştırıp deneyin. Modemin en son firmware ini yüklediğinizden emin olun. Google Play Store’dan 1.1.1.1 uygulamasını indirip onunla deneyin. Modem ayarları hakkında detaylı bilgim olmadığı için o konuda yönlendirme yapamıyorum maalesef. Aynı sorunu birden fazla abone farklı cihazlarda yaşıyor ise bununla ilgili geri bildirimi yapabilirdik. Şu durumda dediğim yolları deneyin. İyi geceler…

Bu hafta içinde bende fark ettim bu problemi.Genel bir sıkıntı vardı Instagram taraflı fakat benim problemim birkaç gün üst üste gerçekleşince işkillenmedim değil.

öyle bir şey yapabileceklerini pek sanmıyorum açıkçası ama bilemedim.

sizin de dediğiniz gibi çoğu şeyi kendim yaptım zaten modem değişikliği telefon değişikliği telefon formatı modem arayüzünden otomatik dns al 1.1.1.1 1.0.0.1 8.8.8.8 8.8.4.4 gibi dns ler ki sadece bir telefonda yaşanmıyor tek telefonda yaşanda telefona suç atayım diyorum yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim onca ilgilendiniz :slight_smile:

1 Beğeni

benim de öyle bazen 1 hafta hiçbir sorun yok bazen 2 gün boyunca ne sayfa yenileniyor ne videolar başlıyor taa ki mobil veriye geçene kadar kendi kendine düzelmesini bekleyelim en iyisi :slight_smile:

1 Beğeni

Bu sorun sadece samsung cihazlarinda görüyorum. TT Bir hata yapmış olabilirler bu durumda.