İç tesisatı yenilesem hızın tamamını alırmıyım?

MERHABA DAHA ÖNCE TTNET VDSL MÜŞTERİSİYKEN YAKLAŞIK 1 HAFTA ÖNCE TurkNet 'e GEÇİŞ YAPTIM ADSL OLARAK GEÇTİM 15 DAKİKA SONRA VDSL OLDUM TEKRAR İLK GÜN 2 DEFA KOPMA YAŞADIM AKŞAM ÜSTÜ ONUN HARİCİNDE MEMNUNUM …
TTNETTEYKEN PORTUMU VE BİNAYA ULAŞAN BAKIR KABLOLARI UZUN UĞRAŞLAR SONUCU YENİLETTİM…
SANTRAL BANA 440 METRE UZAKTA…
İÇ TESİSAT YOK ANKASTREDEN GELEN DSL KABLOSU DİREKT MODEME GİRİYOR
ONU DA TT ÇEKMİŞTİ KABLO BİRAZ DANDİK 1 TANEDE YAK1 Lİ EKİ VAR YAKLAŞIK 15 METRE EĞER BEN BU KABLOYU KALİTELİ BİR CAT6 KABLOYLA DEĞİŞTİRMEM HALİNDE HAT DEĞERLERİM FARKEDER ŞEKİLDE YÜKSELİRMİ,YOKSA BU ŞEKİLDE DE KALSA OLURMU…
Ekran Alıntısı

Sinyal zayıflama fazla ama bu mesafede normal gibi geldi ama kablo durumu nasıl bilmiyorum. Fotoğraflarını atarsan daha iyi olur.

Düz dsl

Kablosu

Merhaba, Değerler 440 metreye göre normal, hattınız da değişiklik yapılması değerleri etkilemez. (genel olarak)
Bağlı olduğunuz dolabın, kapasitesi yüksek veya bağlı kullanıcı az, o mesafeden 18dB gibi SNR kullanımı almak gayet iyi fakat, mesafesel olarak 50mb pakete uyumlu değil.

2 Beğeni

Benim size tavsiyem şudur;
Cat6 kablo alın, Ankastreden direkt olarak ucuna rj11 çaktırıp modeme eksiz olarak bağlayın.
Ayrıca Resimde gözüken lan portundaki kablo ucunu değiştirin yani rj45 i.
Hattınızın sinyal kalitesi çok iyi.
Modeminizin snr ayar değiştirme özelliği var ise snr değerini düşürerek hızı yükseltebilirsiniz.
Aslında santral mesafesi çok yakın bu mesafeden daha fazla hız almanız gerekirdi.