Iç tesisat değişikliği hakkında yardım!

Herkese merhaba,
dsl bağlantımın sürekli kopmasından kaynaklı ankastreden modeme direkt hat çekmek istiyorum. bina eski olduğundan kaynaklı telefon kutusuda baya eski bende santralden gelen kabloyu 2 adet yak1 konektör ile cat6 ya bağlıyıp modeme çekmeyi düşündüm kısacası ankanstreyi iptal edip yak1 ile bağlıyacağım iki kabloyu
sizce ankastreye mi çaktırayım yoksa yak1 ile mi yapayım hangisi daha sağlıklı olur bir fark var mı?
Birde ben yalın internet kullanıcısıyım kendi hattımı ankastrede hangi kablolar olduğunu nasıl bulacağım yöntemi nedir ev telefonu olmadığı için kulağa dayayıp bakamıyoruz

Yak1 daha sağlıklı olur. İçerisinde gres yağı bulunanlardan alın korozyana karşı etkili, su geçirmez, sinyaller ile çakışmaz, krone bağlantısına göre olmaz. Elektrikçi ile kabloları ayırt edebilirsiniz.

elektrikçi çağırmadan olmaz mı
6 daire var zaten aşağıdan kısa devre yaptırıp modem arayüzünden internetin kopmasını takip ederek yapabilirim diye düşünmüştüm ama

Dediğiniz şekilde de olur.

Bina’da az daire varsa, ankastre kutusundan kısa devre yaptırarak hattınızı bulabilirsiniz.

teşekkürler cevaplarınız için

Rica ederim, iyi günler dilerim.