Hızımı yukselttikten sonra kopmalar yaşıyorum

3 gün önce hızımı 35 den 100e yükselttim, yükselttikten sonra 5 dkda bir dsl bağlantım dusuyor. 3 gündur doğru dürüst İnternet kullanamıyorum 35e geri alayım dedim OİM’de 35lik paket gözükmüyor. Şuan ankastreden modeme eski telefon kablosundan kullanıyorum bu kabloyu cat 5 veya 6 ile yenilersem sorunum cozulurmu ? Modem panelinden kontrol ettigimde dsl kesilmeden once max download hizim mevcut hizin altina dusuyor sonra kesiliyor normal zamanlarda max down hızım 96 98 civari sabit kaliyor fotograf ekledim yardımcı olurmusunuz. M

Cat 6 la yenilersen daha iyi olur sorun çözümü için bir neden dır. snr -1.3 lerde kopma sorunu okur. Modemde sorun olabilir dostum . Düzgün göstermiyorda olabilir. Kabloyu değiştirmeye bak . Yine aynı sorun devam ederse destek kaydı açarsın

Edit :sanırım resmi şimdi yükledin

İki resmide yeni yukledim destek kaydi actim 3 gundur suruyor ttelekom sorunu ankastreye bağlamış kendi tarafında sıkıntı yok diyor

1 Beğeni

Merhaba, modemi ankastreye bağlayıp dsl değerlerinize bakmanızı ve incelemenizi öneriyorum.

TTelekomun mesaji bu

Son resim de kopma yaşamamak gerekiyor dostum. Ankastre kısa kabloyla direk bağlarsan göre bilirsin kim haklı kim haksız :slight_smile:

Herşeyi resimlendir kanıtın olsun hiç bi sorun yoksa cat 6 çek .
Sorun varsa destek kaydına resimleri yükleyip yaz.

1 Beğeni

Sanırım cat 6 çektirecem zaten kutuyla ev arasinda fazla mesafe yok en fazla 7 8 metre vardir

Öyle yaparsan daha iyi olur dostum. Eve siyah kabloyla gelmiyor değil mi. Yolda tahta direğin üstünde filan oluyor ordan siyah kablo çekiyor tt tahmini nerde bilemem ankastre

Yan binanin duvarinda yuksekte bi kutu var ordan siyah kabloyla evin icine geliyor

Sizin binada ankastre yok yani

Binada ankastre yok dedigim gibi yan binanin duvarinda yuksek biyerde elle ulasilmayacka sekilde

Siyah kablonun ucuna ek yapmışmıydın dostum. Yoksa direk siyah kablo mu takılı :slight_smile:

O siyah kablo çok iyidir dostum.

Dostum ankastreden eve siyah kabloyla geliyor. Yani orda hiç ek yok istesede bağlayamaz . Anca koparması lazım.

Merhaba, 2. fotoğrafta SNR 12dB ve ilk fotoğrafta SNR 13dB düşmüş ki çok anormal bir durum. Peki, kopma sorunu sadece - SNR değerinde mi oluyor yoksa 12dB’de 79mb hattınızda da sorun oldu mu?
Bu işlemleri deneyin:

• Ek, dsl prizi ve splitter kullanma/yenile (YAK1)
  • Ankastre (direkte ki) bağlantılarını, kablonu kontrol ettir duruma göre CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber marka kablo kullanabilirsiniz.