Hızımda sınırlama mevcut

Merhaba.

Adresime gelen telekom ekiplerinin kullandığı cihaz üzerinden hıza bakıldığında, modeme giren kabloya kadar 100mbps hız geldiği görünmekte. Fakat kabloyu modeme takıp interneti kullanırken hız 75mbps de takılıyor. Her seferinde tam o noktada duruyor. Muhtemelen orada sabitlendiğini düşünüyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

id : 2495503

snr değeriniz tam sınırda hocam. santral mesafenizi öğrenebilir miyiz? ona göre yükseltmenin sağlıklı olup olmayacağını söyleyebiliriz.

178metre var santrale. bundan bir ay öncesine kadar minimum 90la bağlanıyordum zaten ya bi kez bile kopma olmadan. sonra telekom muhtemelen bir şey yaptı 75e sabitlendi.

Paketiniz 75 mbps profiline geçmiş olabilir. Destek kaydı oluşturun.

yok hayır profil 100 mbps olarak tanımlı şu an.

Modemi geliştirici moda alıp, şu eklentiyi kurun keenetic-dark-theme-extension - Chrome Web Store . Geliştirici moda aldık dan sonra SNR ayarınızı 7 DB ye düşürün. Buna rağmen mevcut hızınız da artış olmaz ise nms hız profiliniz 79862 kbps de takılı kalmış yani dslam kiliti dediğimiz olay olmuş olabilir. Tekrar SNR değerinizi 8Db çekip, Bu durum da https://turk.net/online-islemler/destek-kaydi/destek-kaydi-olustur/j4maqjsqflei8 kısmın dan nms hız profilimin 102400/8192 olarak tanımlanmasını istiyorum olarak belirtin. İşlem tamamlandık dan sonra modeminiz 8Db de bulaşabileceği maks ile buluşacaktır.

Not: Keenetic için dark tema kurdurtmamda ki neden tanımlama kısmına geldiğinizde CRC hatalarını görebilmek ve duruma göre değerlendirmek.

1 Beğeni

Son kullanıcıya hitap eden bir modem bu. Kdkdkdkf… tamam tamam bir şey demedim

2 Beğeni

image
Merhaba, benim de internet yeni geldi, 75 mbps profili tanımlamışlar
75 üzerini alamam mı? pazar günü Türknetli komşum neti geldiğinde benim modemimle denedik 86 alıyordu, ona 100’lük paketi tanımlamışlardı.

İletmiş olduğunuz hat değerlerini inceledim, rahatlıkla 79Mbps ve üzeri alabilirsiniz. Dilerseniz Online İşlemler Merkezi üzerinden Paket Tarife Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum kaydı oluşturup temsilciye 100 paketine geçiş yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

Rica ederim, duruma göre gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

@rb9, @Baran verdiği detayları gerçekleştirin. Eğer sorununuz hala çözülmez ve yapılması gereken işlemleriniz uzun sürerse bana özel mesaj üzerinden kesinlikle ulaşın. Ben size elimden geldiği kadarıyla yardımcı olurum.

1 Beğeni

@EFG şimdi düzelttiler, aktif kaydıma yazmıştım. Teşekkürler.
image

2 Beğeni

Süper :star_struck: İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :pray:

4 Beğeni

Sorununuz devam ediyor mu?

75ti 85 yaptılar, 100 yasak galiba :slight_smile: çözüldü diyelim şimdilik

1 Beğeni

Attığınız hat değerlerine göre zaten alabileceğiniz hızın üstünü almış görünüyorsunuz. İsterseniz snr (kararlılık ayarı) ayarı ile hızınızı biraz daha yükseltebilirsiniz. Ama yerinizde olsam kararlı ama düşük hızlarda kullanmaya devam ederim
Sorunun çözümüne sevindim… hizmetinizi iyi günlerde kullanın :hugs:. Bu konuyu çözülmüş olarak işaretleyip kapatıyorum öyle ise. :hugs:

29 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.