Hızım olması gerektiğinden çok daha düşük

Merhabalar, son haftalarda internetimin current rate’i 40 Megabit bandında takıldı fakat bundan sadece birkaç hafta önce 48-50’ye sabitti ve hiç kopma-etme, cart curt yaşamıyordum da. Modemime göre de maksimum bağlantı hızım ise sabit 57-58 Megabit bandında. Kendi sitelerinden baktığımda ise karşımdaki bina dün 100 Megabit alıyordu, bugün ne onun, ne de benim binamda altyapı olmadığını iddia ediyor. Destek ile “iletişimdeyim” dört gündür, iki farklı kişi geldi ve ortak ağızdan iş emri verildi TürkTelekom’a ve “saha çalışmalarına başlandı” diyorlar, o kadar. Son günlerde hızımın en düşük geldiği nokta üç gün önce saat öğlen ikide 9 Megabit. Hat değerlerimi de ekliyorum.

Bu da en düşük anıScreenshot 2020-11-30 135811

Saat 11’de eski, kısacık bir kablo buldum, ona geçince de bu hızı alıyorum

Nasıl bir tepki vereceğimi bile bilmiyorum

Düzenlemede yazdığı (ve görüldüğü üzere) kablo değiştirmem ile max rate 60 bandına geldi, ve gecenin köründe data rate de aynen olması gerektiği gibi 47 bandına geldi, fakat asıl internete ihtiyacım olan bu vakitlerdeki durumu ekliyorum, sorunun benden kaynaklı olmadığına da eminim çünkü bu kadar aşırı sinyal gücü/kalitesi değişimlerinin “bir gecede” yaşanabileceğini sanmıyorum normal şartlarda.

Türk Telekom arıza tespiti yapmış; bakalım tamiri ne zaman yapacak. Hızım da görüldüğü üzere 40-43 seyrinde devam etmekte.

Gece ikiden beri internet yok ve modemi her yeniden başladığımda rastgele current ve max rate beliriyor. Son dört gündür 60 altına düşmeyen max şu anda 53. 42’ye sabit takılan current ise önce 30’a düşüp sonra da 44’e tırmandı.

Bu rakamlar ne böyle?

Öğleden beri internet yok. Destek hala “arıza bla bla 36 saat bla bla” kafasında. TurkNet kullanıcısı olmayı düşünmüyorum artık.

Bu geceki değerler. Evet, aynı hat… İnternet bağlantısı var dese de, WAN bağlı olsa da internetin olduğu falan da yok.

Ay sonunda 50 ücreti istenmez umarım.

Hız da internet de son birkaç gündür olması gerektiği gibi çalışıyorlar.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum şu an nasıl çözdünüz hocam ?