Hızım bir anda 13 mbps'e düşürüldü! (Çözüldü)

Merhaba,

Aylardır 25-30 mbps bandında kullandığım hızım bir anda çevremde donanımımda veya altyapımda herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen 13 mpbs’e düşürüldü.

TurkNet online işlemlerden destek kaydı açmama rağmen kimse kaydıma geri dönüş yapmıyor, muhatap bulamıyorum. Herhangi bir müşteri temsilcisine telefon aracılığıyla ulaşmak zaten imkansız.

Yardımlarınıza çok ihtiyacım var bilgisayar mühendisiyim ve remote çalışıyorum internet benim için her şey demek. Şu an çok büyük bir hız sorunu yaşıyorum.

Teşekkürler.

Destek Kayıt Numarası:38048596

YAPA altyapısı üzerinden mi hizmet alıyorsunuz?

Evet öyle olduğunu düşünüyorum. Teknik bilgiler kısmında yapa profili seçebiliyorum.

Modeminizi sıfırlayıp yeniden kurun.

1 Beğeni

Hakan Bey öneriniz için teşekkürler. Dün gece dediğiniz olasılığı düşünüp modemi sıfırlayıp yeniden kurdum fakat değişen hiçbir şey olmadı. Bana kasıtlı bir hız düşürme eylemi gibi geldi. Sebebini asla anlayamıyorum.

Asıl can sıkıcı durum TurkNet tarafında bir çalışanın benimle iletişim kurup durumu açıklayamaması. Salı gününe kadar 25 mpbs hız alırken 2 gündür Adsl 16 mpbs seviyesine düşürülmesi çok mantıksız geliyor.

Arıza çözüm süresi 3 gündür. Bu konuda destek kaydınıza verilecek cevabı beklemeniz gerekli.

1142 metre santral uzaklığı ve YAPA. Bana sanki daha önceden VAE hizmeti alıyordunuz da sonradan YAPA’ya geçirildiniz gibi geldi. Diğer sitelerde kaç mbps diyor altyapınıza?

Evet haklısınız dediğiniz gibi belirli bir süre VAE aldım daha sonradan YAPA’ya geçirildim. Diğer internet sağlayıcıları da belirttiğiniz gibi 16 mbps veriyor maksimum. Fakat ne olursa olsun ben bu interneti 35 mpbs olarak aylardır kullanıyordum. Sonuçta burada bir hizmet düşürülmesi var ne olursa olsun. TurkNet bana kendi sitesinde vadettiği gibi 35 mpbs altyapıyı sağlamakla mükellef diye düşünüyorum.

Akşam saatlerinde müşteri hizmetlerinden bir hanımefendi sorunu Türk telekom saha ekibine ilettiğine dair bir bilgilendirmede bulundu. İlerleyen günlerde burayı gelişmelere göre güncelleyeceğim.

Çok basit bir soru olarak aylardır kullanmakta olduğum internet neden bir anda düşürüldü ben bunu merak ediyorum sadece.

1 Beğeni

YAPA ile TT arasındaki bağı hala anlamış değilim :smiley:

Aslında evet ben de tam anlayamadım :smiley: sonuçta bu sizin kendi altyapınız. Bakalım ne çıkacak :smiley:

Yapada sadece TurkNet santrale cihaz koyuyor ve ondan sonrası telekomun bakır altyapısı ile size ulaşıyor. Santrale ve kablolara TT ekiplerinden başkası müdahale edemiyor. Bağlantısı budur.

1 Beğeni

Bilgilendirme açısından yazmak istedim. Sorun çözüldü şu an çok daha kaliteli bir internet hızına ulaştım, önceki hızımdan daha kaliteli bir seviyeye. Biraz sesimi yükseltmek zorunda kaldım fakat sağ olsunlar TurkNet’ten aradılar ve sorunun genel bir arızadan kaynaklandığını bildirdiler. Bugün de sorunum çözüldü.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın inşallah :+1:

1 Beğeni