Hızım 80Mbit üzerine çıkabilir mi?

Selamlar vdsl sokağımıza ilk geldiğinde 100mbit kullanıyordum, zamanla hızım düştü. Bugün TurkNet Online İşlem Merkezi den 100mbit e kadar pakete geçtim ama 79mbit değişmedi. Devre Numarası 8811247337

Merhaba, hat değerlerini paylaşır mısın?

Merhaba TworA
xDSLFwVersion: FwVer:5.12.21.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 38026
INP upstream: 14796
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 80989 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8191 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 1:16, 13 secs
DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.1 dB
output power upstream: 9.2 dbm
attenuation downstream: 5.4 dB

Katılıyorum ve eklemek istiyorum: Hızınızı yukarı çıkartsanız da hattınız da olumsuz problemler çıkabilir.

2 Beğeni

Teknik bilgim yok ama mantıksal düşündüğümde sanırım bu snr abone sayısı ile alakalı, modemimden tip7 dolaba giden kabloyu ölçsem 100 metreden daha uzun değildir. Kutu bana bu kadar yakınken 100mbit alamam tuhaf. Anlaşılan fiber beklemeye devam edeceğiz, cevaplar için çok teşekkürler.

Arkadaşım gerekli açıklamayı yapmış. Rica ederim. Keyifli kullanımlar dilerim. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

İnternet hattınızda “ SNR MARGIN ” dediğimiz, bazende “NOİSE MARGIN ” olarak da adlandırılan bir değer var. Bu değerin Türkçe anlamı “HAT GÜRÜLTÜSÜ”dür. Bu değer, sizin bina girişinizden dairenize kadar gelen hat kablosunun gürültü oranını gösterir.
Bu degerin siniri 6db dir. Eger 6 ya yaklasir ya da altina duserde internetinizde kopmalar meydana gelecektir.
Bizim mahallemize de tip-7 saha dolabi geldi ancak evimle dolabin arasi 15 mt de olsa kablo baska yerlerden dolasarak geldiginden 153mt olarak gozukuyor. Sizinki de 100mt aramizda var diye hat uzunlugu 100mt olmaz. Eger aldiginiz hizdan daha ustunu verirlerse snr daha da dusecek ve kopmalar olacak o yuzden onu tam dengede tutmak en iyisi.