Hız ve ping değerleri

Millenicom eve kadar fiber 35 lık paketten turknet 100 MB evde fiber e geçtim modem aynı kaldı ve kablolu test de 88 kablosuz da 30 hız almaktayım.kablosuz testi hem 2.4 de hem de 5 GHz de yapıyorum sonuç çok fark etmemekle birlikte ping stabil 40 da kalıyor. Kablolu test de ise 30 çıkmakta… Hızı yükseltip ping i düşürmenin formülü nedir ?

Bu konuda Yardım lütfen

Pingi turknette 30 olan bir ilimizde mi yaşıyorsunuz acaba ? Bu arada wifi 5 ghzde 30 mbps üstünü göstermeliydi

1 Beğeni

Şanlıurfa ilinde ikamet ediyorum 100 MB fiberdeyim 5 GHz de 30 ortalama alıyorum testler gece gündüz farketmiyor 3-4 az veya fazla çıkar çok çok

Modem beyaz fiber modem kabloluda ortalama 90 MB ping de 28 bu bahsettiğim turknet sitesi nperf de yapılan ölçüm sonuçları… Kablosuz da ise 5 GHz ile 2.4 GHz ayırmışım şifreleri aynı ama hangisine bağlansam hız testinde aynı sonucu veriyor ikisinde de 40 MB in üstünü asla görmedim ping ise 40 lar da

https://turk.net/turknet-karnesi/
Buradan kontrol ettiğimde 28 ping olması gayet normal görünüyor. Modem kablosuz ayarlarınızı 2.4 ghz de only N modunda kanal genişliği 20-40 ve kanal otomatik olsun 5 ghzde only ac/n modu kanal genişliği 20/40/80 ve kanal otomatikte kullanın bu arada 2.4 ghz ve 5 ghz birbirinden ayrı olsun daha net veriler oluşur kafanızda bu arada modem modeli nedir ? Güncellemesi var ise onuda yaparsanız daha iyi olur