Hız Stabilize Sorunu

Denizli den İstanbul Beyoğlu,kağıthane gezdik den sonra şimdi de Düzce akçakoca ya geçtik :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: Hız testlerinde kararsızlık çok fazla. Bir anda 90 olması gerekn değer… Bir anda 80-60-75 şeklinde gidiyor :smiley: :smiley: Ha birde ping yine tavan yapmış 16ms den… Bu duruma neler yapabiliriz ? Snr demeyin lütfen :smiley: Snr 6 da da denedim 8 de de 9 da da… Stabilize aynı orantı da devam ediyor… Neler yapabiliriz OİM kayıt açmadan ?

Selam, bir kaç gün sonra tekrar kontrol edelim, anlık bir durum olmuş olabilir.
Ethernet kablonuzu, değiştirmeyi denediniz mi?

Cat5 ile değiştirdim kardeşim de, yok yani. 2 gün öncede aynıydı. Düzeldi gibi idi. Şimdi yine oldu. Bakalım1 gün daha madem sonra birşeyler yapalım ya. Böyle inan tadı olmaz.

1 Beğeni

Bugun ki sonuclar. 2. test kablo değişiminden sonra ama yine ara ara aynısını yapıyor. Düzce güzküyor konum hala… Sorunu halletmek lazım ya… @EFG

1 Beğeni

Ayrıca toplam 1mbps hızda indiriyor verileri internet den… Çok ilginç.

Ip alınan santralden kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum, modemi kapatıp açıp yeniden test eder misiniz?

Denedim denedim. Değişen bir şey yok. Bazen bazı uygulamalar hızlı, bazen yavaş iniyor. 2 kişi türknetliyiz. Adamın hızı benden düşük ama hızlı indiriyor. Birde benim konumum neden düzce ya ? istanbul dan denizli uğraştık olmadı. Şimdi daha kütüsü konum düzce akçaova gözüküyor.

Dediğim gibi IP alınan santralle alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum, Online İşlemler Merkezi üzerinden destek kaydı açıp hız problemi yaşadığınızı belirtirseniz arka planda kontrol sağlanacaktır bu aşamada başka bir sorun varsa temsilci tarafından gerekli işlem gerçekleştirilecektir.

Barancım, murat övüç den dalga dalga dinliyoruz. Dalga dalgalanıyor hat değerleri. Şimdi TurkNet Online İşlem Merkezi bişe yapamayız derse , napıcaz ? Snr falan yüzünden diyecekler hemen :frowning:

hocam bende düzceden yapıyorum testi istanbul şişli gözüküyor nperfte bir hata olma olasılığı yok mudur

Yok kardeşim :smiley: Senin öyle gözükmen normal. Direk ist gözüküyor genelde konum. Routing den. Bende de normal de denizli den çıkmam lazımdı ama nedense ist bağlıyım direk. Bundan dolayı yüksk ms alıyordum. Ona da razıydım ama :smiley: Şimdi teee düzce:D

siz anlatınca anladım hocam routing sorunu aklımdan çıkmış bir anlığına bu sorunlar can sıkıcı hocam umarım en kısa sürede çözümünü bulabilirler sizin adınıza bu arada extra dsl sipariş verdim yardımlarınızla en iyi ayarları yapacağız umarım

Özelden yazarsan yardımcı olurum kardeşim detaylı.

Mehdi Hocamla Her şeyin ayarını yaptık müthiş oldu kendisinin ellerine sağlık diyorum sorununuz varsa mehdi hocama danışabilirsiniz 10/10 cidden

1 Beğeni

Ne demek kardeşim, elimiz den gelen birşey oldukça yardımcı oluruz herzaman. İyi kullanımlar dilerim

1 Beğeni