Hiz sorunu

Online İşlem Merkezi > Teknik Destek > Teknik Bilgilerde Mevcut hızınız 35 megabit mi gözüküyor

Şu anda kablo değişimine gerek olduğu gözükmüyor ama tabi karar sizin.Modem önerim Keenetic Extra DSL

1 Beğeni

Ozaman yapması gereken sanırım OİM den destek kaydı açması başkada yapıcak pek birşeyi yok hat zayıflaması snr margin vb. gayet güzel

1 Beğeni

Evet haklısınız. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

tsk ederim.cok sagolun yardiminiz icin

2 Beğeni

Rica ederim.Herhangi bir sorunda veya aklınıza takılan bir şey olursa bize ulaşmayı unutmayınız. :slight_smile:

Rica ederim, iyi günler dilerim. :slight_smile:

Arif Bey, merhaba TurkNet Online İşlem Merkezi de 75 mpbs tanımlı gözükmesine rağmen bu sorunu yaşıyorsanız TT tarafındaki sistemde onay almamış olabilir yada sadece paket bilgisi değiştirilip, hız profili tanımı yapılmamış olabilir. Hat değerleriniz gayet normal konuda bahsettiğiniz gibi, kablo değişikliği yapmanıza gerek yok. TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi uygulaması üzerinden konu ile ilgili destek kaydı açarsanız 24 saat içerisinde sorununuz düzeltilecektir.

1 Beğeni

cok sagolun.kendi.netimde sorun yo biraderlere baglattim.,16 megabitden(dsl) di vdsl 35 sonra 75 kadar.yukselttik.modemde sorun olabilir diyen kardeslerimin bilgisi olsun o modemi.suan kendi.evimde.kullandim net ,70 megabit hiz.alabiliyorum bence mehmet beyin dedigi gibi onaylanmamis.olabilir

1 Beğeni

Modemde sorun olsa mantık olarak o değerleri de arayüzde göremezsiniz zaten. TurkNet Online İşlem Merkezi’den destek kaydı açın, durumu anlatın. Paket ve profil güncellenmesinin tekrar yapılmasını isteyin.