Hiz sorunu

35 megabitden 75 megabite gecis yaptik biraderin aboneligine gecis saglandi modemi kapatip actik resetledik.gine 35 megabitde gorunuyor ne yapmamiz lazim.

OİM - Paket Bilgileri kısmını kontrol edermisiniz 75 mi yazıyor yoksa 35 mi?

yine 35te görünüyor derken neye göre bu kanıya vardınız ? Eğer TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinde paketiniz 75 olarak tanımlandıysa geçişiniz sağlanmış olmalı. Eğer modem tek band ise hız testlerinde zate 30-40 arası ancak görürsünüz. bu sizi yanıltmasın. bir de modem arayüzüden hat bilgilerinize bakınız. eğer buralarda sorun yok ise kayıt açıp beklemeniz lazım. muhtemelen geçiş tam tamamlanmamış da olaiblir.

75 paketi tanimlanmis lakin teknik bilgiler ve hiz testinde baktigimda 35 megabit gorunuyo

Merhaba, hat değerleriniz de 75mb’e tanımlandığını görüyorsanız online işlemler de yazan 35mb’e dikkate almayın.

1 Beğeni

yalniz hiz testi yaptigimda 33 megabiti goruyorum

modemden dir dedim asus ac750 kendi modemimi bagladim.gine ayni :frowning:

Hat değerlerinizi paylaşın inceleyelim. Testi kablolu olarak yapın.

tamamdir atiyorum birazdan

asus ac 750 modemle ayni sekilde hiz testlerinde 35 megabitti farkli bisi vsr ama.cozemedim

birincisi td9970 tek band modem ne kadar zorlarsan zorla wifi ile 30-40 üzeri alamazsın. asusta ise ac750 olduğu için alman lazım ama 5g bandına bağlanarak alabilirsin. eğer kablolu veya 5g bandına bağlanmana rağmen olmuyorsa hattına tam tanımlama yapılmamıştır. modemi tekrardan resetleyip kurmanı da tavsiye ederim.

mevcut veri oranında indirme hızı 35 megabit gözüküyor yani modeminize gelen sinyal 35 megabit sanırım bundan sebep daha yüksek hızlara çıkamıyorsunuz

1 Beğeni

Değerler mükemmel fakat 35mb kullanıyorsunuz 75mb değil. hız testinde 33mb normal.(kablolu kablosuz) Teorik olarak bu hat değerleri ile 98mb’e kadar sağlıklı kullanırsınız.

1 Beğeni

Tanımlı hızınızı 35 olarak görüyorum OİM üzerinden yeniden destek kaydı açarak durumu bildirmenizi öneririm.

1 Beğeni

OİM üzerinden destek kaydı açıp mevcut hızınızın 75 e çekilmesini isteyiniz banada oluyordu TT ekipleri geliyordu indirme hızım 26megabite düşüyordu OİM e mesaj atıyordum düzeltiyolardı tekrar 35megabit e alıyorlardı ( OİM = Online İşlem Merkezi )

2 Beğeni

hat degerleri nasil dostlar ankatreden daireye cat 6 cekmeme.gerek varmidir ?

hat değerleriniz gayet iyi

Hat zayıflamanız ve SNR Margin değerleriniz oldukça iyi durumda.

cat 6 yapmam iyi olucak sanirim son olarak modem.oneriniz varmidir