Hız Sorunu Bilgi

Öncelikle merhaba 35 Megabit özgür iletişim paketi alarak başlamıştım türk nete ve 33 megabit dowloand alıyordum upload felan değerleri iyiydi fakat işimi goremezdi bende 75 megabit özgür iletişim ekstra paketini aldım tanımlandı fakat hız testinden yaptığımda 63 64 Megabit alıyorum telefondan yapınca ise 40 35 Megabit arası alıyorum bunların sebebi ne sizce

Bilgisayar kablo ile bağlıysa verim daha yüksek olur. Wifi için ise cihazın modeme mesafesi, işlemci gücü, aradaki duvarlar ve engeller, çevre wifi sinyallerinin gürültüsü gibi bir çok etken devrededir. Ayrıca wifi alıcı ve vericilerinin güçleri de önemli tabii. Böyle farklılıkların genel sebepleri böyle.
5ghz bandında modeme max 1 metre mesafeden test yaparsanız kablo bağlantısı verimi alırsınız. Tabi kullanırken 10 metre civarına kadar performans düşümü olmuyor bende, 1 metreden kullanım anlamsız :slight_smile:

2 Beğeni

Hocam 2.4 GHz modem kullanıyorum 5.0 GHz modem alsam kablodaki gibi verim yüksek alabilirmiyim

Keenetic Extra Dsl kullanıcısıyım. Modemin yanında 5ghz kullanarak test yapıyorum ve sonuç bazen kabloludan daha yüksek çıkıyor :grin: Ev kullanıcısı için 2.4ghz devrinin bittiğini düşünüyorum.

Zyxel VMG8623-T50B modem nasıl acaba alınır mı 5.0 GHz diyor

Evet alınır gayet güzel modem.