Hız sorunları

Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bulunduğum bölgede altyapı çalışmalarından dolayı internetim kesildi ve 18 günlük bir süre zarfında internet kullanamadık. Daha sonrasında internet bağlantım geldi fakat hızım eskiye oranla aşırı düşük. Daha öncede ADSL bağlantı kullanmama rağmen evde birkaç kişi interneti kullanabiliyorduk. Şimdi kullanımımız aksamaya başladı. İnternet hızımı sorguladığımda 35 MBPS önerisi geliyor. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor. Vdsl bağlantısı varken neden hala adsl kullanmak zorundayım bilmek istiyorum. Farklı firmalar vdsl bağlayabileceklerini söylüyorlar. Ama TurkNet 'te’de buna geçişin bir yolu vardır biliyorum. Sadece ne yapmam gerektiğini tam bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Paket-Kampanya değişikliği aşamasından YAPA’dan VAE’ye geçiş yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Eğer uygun görülürse geçişiniz sağlanacaktır ancak eğer ev telefonu kullanıyorsanız numaranız değişecek.

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi’den yazdım durumu. Cevap bekliyorum şimdi. Duruma göre buraya güncelleme yaparım teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ne demek ben teşekkür ederim :slight_smile:

Sizi 2000 metre civarında santrale bağlayıp oradan YAPA hizmeti sunan akıllarına ne demeli peki? Umarım sorunsuz ve kısa sürede VAE’ye geçiş yapabilirsiniz.

İnternetimin kesildiği dönemde 3400 metre uzaklıkta görünüyordu. Sözde bu şekilde hata giderilmiş oldu. Umarım dediğiniz gibi sorunsuz geçer. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Dün akşam itibariyle geçişim tamamlandı. Hat değerlerim gayet iyi. Çok teşekkür ediyorum. @Selcukssn

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim. iyi günlerde kullanın. :smiling_face_with_three_hearts: