Hız Düşüklüğü Sorunu

Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce internet kurulumum gerçekleşti. İlk 1-2 gün boyunca 35 mbps civarında hızları görürken şu an maksimum 12 mbps civarı görüyorum. Sizce problem nedir? İç tesisat yeni bağlandı oradan kaynaklandığını düşünmüyorum. Telekom da arıza giderildi diyor ama hala durum aynı. Hat değerlerim aşağıdaki gibi ancak 35 mbps görürken gayet sağlıklı değerler alıyordum. Teşekkürler.

Resim açılmıyor ben de yazılı olarak atabilirmisiniz hat değerlerinizi ?

Hat değerleriniz görünmüyor resmi tekrar atınız

Saha dolabınız uzak mı? Veya hizmetinizi farklı port’a atamış olabilirler. (ankastre veya saha dolabından) İç tesisatınızı da kontrol ettirin emin olmak için.

Saha dolabına oldukça yakınım. Geçen gün bir saatliğine falan düzelip geri geldi. Anlamadım nerede tam olarak problem. Kablo yeni çekildi tesisatta problem olduğunu sanmıyorum

Bence emin olmak üzere öncelikle ankastre ve kablonuzu elektrikçi ile kontrol ettirin bir sorun yok ise bağlantıları yenileyin veya farklı 2 damar kullanın. Ek, dsl, prizi splitter kullanmayın var ise veya yenileyin. Bunları yaptıktan sonra değerleriniz aynı ise saha dolabında ki hizmetinizin farklı port’a alınmıştır.(port arızalı veya ekipler bağlantısını yapamamışlardır)

Aşırı hat zayıflaması var. Kabloları, kabloların eklerini ve varsa splitter’ları kontrol et.