Hız düşük sık sık kopmalar yaşıyorum

4 kere sık sık kopmalar yaşıyorum diye destek kaydı açtım 3 destek kaydıda sorunsuz bitti. Fakat destek kaydında sorunum çözüldü dedikten sonra tekrar sık sık kopmalar meydana gelmeye başlıyor suan açık olan 4. Destek kaydında hala çözülmüş birsey yok kopmalar yaşıyorum derken bu sefer hızım 1 megabitlere kadar düştü sorunun ne olduğunu ekibinize söylememe rağmen turk telekom saha ekipleri evimin yanındaki direği ve kabloları değiştirmemekte ısrar ediyor kablo ve direk değişimi neden bu kadar zor

Kablolar tamamen parçalanmadan, yok olmadan değiştirilmez. Direk de aynı şekilde yıkılmadan kırılmadan değiştirmezler. Eğer modeminizde snr değeri düşük ise hatalar oluşuyor ve modem yorulup kopuyor olabilir. Modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşın.

Zyxel vmg8623-t50b modemi kullanıyorum 1 haftadır böyle

Bu hat sık sık kopacak gibi görünmüyor. snr değeri 17,6db. internet koptuğunda dsl ışığı sönmüyor ve internet ışığı kırmızı yanmıyor ise sorununuz kablosuz ağdan olabilir.

Soyle oluyor bir anda kopuyor internet ışığı ilk önce sönüyor sonra dsl ışığı sönüyor ve dsl ışığı yeşil olduktan sonra internet ışığı kırmızıdan yeşile dönüşüyor internet geliyor dün kesintisiz interneti kullandım kopma olmadı destek kaydında da sorun çözüldü dediler bende destek kaydını kapattım. Fakat bugün yine kopmalar başladı ve tekrar destek kaydı açtım kablosuz agda sorun nedir

Bir üst ekibe iletildi ise santral bazlı kontrol edilebilir. Veya TurkNet network ekibi tarafından takibi yapılıyor olabilir. Bu esnada modeminizi açık bırakın. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür.

Teşekkürler şuan sorunum çözüldü inşallah bir daha yaşamamak dileğiyle

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın :hugs: