Hız düşmesi sürekli

Sürekli maximum kps veri hızda neden kayıplar olup düşüyor arkadaşlar

2 Beğeni

Türk telekom ile ilgili yükseltme düşüşmüş o kadar hat değerlerini ayarlayıp düzeltip bozulacak şekile gelmesi sonunda telekom yükseltip sabitleyebildi

Hocam o düşüşlerin olması normal. Saha dolabına yeni müşterilere bağlanıyordur o yüzden düşüyordur. Sizin kullandığınız hızda sıkıntı yoksa takmamak lazım :slight_smile:

Şimdilik bir sorun yok fazla türknetli yok mahallede böyle bir sorun olmaması lazım sonuçta düşüşlerin farkına varıp düzenleme yapılmış olabilir

1 Beğeni

Türk Telekom abonesi olması bile yeterli. VAE altyapıda bir ton şirket aynı altyapıda hizmet veriyor.

1 Beğeni

Superonline’nin ve TurkNet’in kendi altyapısı olmadığı sürece, tüm firmalar telekom(vae) altyapısını kullanıyor.

Teşekkürler bilgiler için herkes vae kullanmıyordur varsa apartmanında gpon fiber bile kulananda vardır yani

Siz şuan Fiber mi kullanıyorsunuz yoksa VDSL mi? Her türlü yoğunluğa göre hız oynaması yaşanır. Yazlığımda benim yazları hızım düşüyor, Eylül itibarı ile yükseliyor örneğin.

GPON üzerinden gelen GigaFiber için bile 12 saat için dağlar kadar hız farkı var.
Buyrun kendi verilerim:
08.02.2022 7:00
08.02.2022 19:00

Kayıp ciddi değilse yoğunluktandır zaten. Bende bi %40-50 gidiyor ama neyse. Hiç uğraşasım yok şahsen.

Vdsl kullanıyorum malesef gigafiber olsaydı böyle sıkıntı yaşamazdım