Hız düşmesi sorunu acil

Ben 100mbps lik paket kullanıyorum, normalde evime 80-90 mbps hız alıyorum . Bugün bi anda hızım fena bir şekilde azaldı 10-20 mbps hızına düştü. Yine interneti kullanabiliyorum fakat drive dosyası indirirken fark ettim 50 mb lık dosya için 1 saatlik süre gösteriyordu intirme hızı da kilobaytlardaydı. Ne yapmalıyım ??

modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız

Modem hat değerlerinizi atarmısınız? İnceleyelim.

bahsettiğiniz bu mu bilmiyorum ama

modemi yeniden başlatır mısınız ? hata oranı uçmuş down tarafında snr düşmüş sonrasında tekrar test yapar mısınız

dediğinizi yapacağım da meraktan soruyorum bu hata oranının artması neyden kaynaklıdır sizce ?

ah onu bir çözebilsem :slight_smile: genelde hattın yoğunluğundan snr değerinin düşmesinden kaynaklanıyor. aynı sorunla baş başayım

Senin ki şuan snr dan 0.6 snr çok düşük, Modemi yeniden başlatınca hattın buluştuğu hız düşecektir. Snr ı 8 de tutmak için.

Bizim durumlar bambaşka :smiley:

Modemi resetledim direkt eski hızına döndü de bu snr ın yoğunluktan kaynaklandığını söylüyorsunuz bugüne kadar hiçbir şey yaşamayıp bi anda olması mantıklı mı ??

2 gün sonra çok önemli bir online sınavım var her şeyini öğrenip sorun çıkarmayacağına emin olmam lazım

Türk telekom çoğu yerde var olan paket hızlarını yükseltti. buda saha dolaplarına artı bir yük bindirdi akşam saatlerinde kullanım artınca modem hattı güzel yönetemiyor ve crc oluşmaya başlıyor ve modem şişiyor

bizim durumun adı yok sanı yok kendi sorunumuz ile baş başayız :slight_smile:

Teşekkür ederim yardımlarınız için , ben yine bi araştırayım işim şansa kalmasın

Durum genel sanırım sabah 10 dolaylarında aynı sorunu ben de yaşadım. Modem arayüzünde aynı şekilde snr 0.6 olarak görünüyordu. Hat bağlantısını yenilediğimde eski değerlere ve hıza döndüğümü gördüm. İlginç şeyler oluyor CGNAT olayından sonra bi taklalar var anlamadım.