Hız Değerlerim

İyi günler. Yaklaşık 2 günlük kesintinin ardından internetim geldi ve hız değerlerimde aşağıdaki gibi değişme oldu. Sizce bu hat değerleri normal mi?

eski hat değerlerinizi görebilirsek karşılaştırma yapabiliriz

eskiden ttnetin verdiği modemi kullanıyordum. Orada 0 yazıyordu. forumda iss’lerin verdiği modemlerde bazen hat zayıflaması vs gözükmüyor dendi.

evet bazı modemler değerleri ölçemiyor ve 0 gözüküyor snr değerini siz mi 3 yaptınız yoksa kendi mi düştü ?

ben yaptım (20 karakter)

şuanlık bir sorun gözükmüyor. biraz zayıflama yüksek o kadar

Aldığınız değerler alt yapı sorgu sonuçları ile tutarlı ise bir sorun yok.

1 Beğeni

teşekkür ederim. Hayırlı günler

1 Beğeni

Usta bu yenilenen online işlem merkezine teknik bilgiler bölümü gelmiş bende modem buluşmuyor yazıyor sende durum nedir bir bakar mısın

fiberde buluşmuyor olarak gözüküyor :slight_smile:

Önceden yoktu bu bölüm yeni gelmiş VDSL vardı fibere geçişte kaybolmuştu yani sende de buluşmuyor yazıyorsa normal o zaman

fibere geçtiğim ilk gün ben de gözüküyordu sonrasında yok oldu :slight_smile:

Onlıne süren ne kadar gözüküyor senin

modem ile tutarlı gözüküyor. Dün router da biraz kurcalamalar yaptım 1 gün 2 saat online

Ben bugün senin önerdiğin Huawei router aldım şimdi ben bunu gpon dan gelen ethernet kablosunu router wan portuna mı takacağım Türk Telekom verdiği modemi komple rafa kaldırıp

evet ben öyle yaptım. ilk önce telekom un cihazında vlan id yi öğren. genelde 35 oluyor ama farklı da çıkabiliyor ondan sonra huawei nin içine girip pppoe şifreni ve vlan id yi yaz

Ben bu Huawei kurulumu izledim türknetin verdiği kullanıcı adı ve şifre girdi o kadar vlan id ppoe dediğin valla bilmiyorum ne anlama geldiğini

pppoe TurkNet in verdiği kullanıcı adı şifre oluyor.

Vlan id nedir nasıl öğreniyorum arayüzde birde kurulum yaptıktan sonra daha iyi bir performans için yapacağım bir ayar var mı sen bilgilisin bu konuda vaktini alıyorum helal et :slightly_smiling_face:

zte h298a nın içine girip biraz kurcalarsan bulabilirsin vlanid yi . huawei router hiç kullanmadığım için ne gibi özelleştirmeleri var bilmiyorum. wifi ayarlarını yapabilirsiniz en kolayından

Tamam teşekkürler incelerim

1 Beğeni