Her geçen gün hız ve snr düşüyor

Merhaba, vdsl geçiş yaptığımdan beri hızım sürekli düşüyor bununla birlikte SNR değeri de düşüyor. 1 hafta önce 75 mbit e kadar düştüm altyapı geliştirmesi yeni kullanıcılar falan derken sorun etmedim. 30 dakika önce iş toplantısı yaparken internetim gitti. (Toplantıya girmeden önce hattımda sorun var mı diye kontrol etmek için hız testi yapmıştım sorun yoktu.) İnternetim gitti 5 6 dakika boyunca modemde kırmızı ışık bile yanmadı ardından internetim geldi sürpriz hattım artık 50 mbit…
image
image

Cidden saçmalamaya başladı TurkNet hangi amaç ile beni VAE den yapa ya geçirdi internetimi berbat etti apartmanımın yanında bulunan vdsl kutusu yerine keyfi olarak 1700 metre uzaklıktaki santrale neden bağlar bir firma anlayamıyorum?
@EFG @Hakan.Yildirim @HKN @ModeratriX

Vae altyapısındaki değerlere bakarak söyleyeceklerim hat da kısa devre olabilir. Oksitlenme veya suya temas olabilir. Yaptığım testlerde kabloyu suya batırdığım da çıkış gücü - li değer alıyordu. Vae geçiş için kayıt oluşturun normalde kontrol ediliyor fakat otomatik olarak geçirilmiş olabilirsiniz.

Apartmana yeni hat çekildi hocam. Kısa devre olması imkansız hattım gitti 10 dakikaya yakın internetim yoktu ardından geldi arayüzde vae olarak gözüküyor fakat hızım halen aynı. Sizin altyapımı kontrol edebilecek erişiminiz olduğunu biliyorum rica etsem kontrol edip yardımcı olabilir misiniz? Bunu yazarken internetim git gel yaptı ve durum ss de

Teknik bilgilerde yapa görünme durumu düzeldi mi? Ankastreden ölçüm yapabilirseniz kisa devre olup olmadığını anlayabiliriz.

Evet şuan VAE olarak gözüküyor. Maalesef elimde yeterli araç bulunmadığından ankastre den hattımı kontrol edemiyorum.

Snr kaynaklı kopmalar ip olarak kopar. Sizde durum farklı dsl gidiyor. Elektrikçiye kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Yerinde destek de talep edebilirsiniz sorun sizden kaynaklı değilse ücret alınmaz.

Teşekkür ederim TT ekipleri geldiğinde ankastre testi yaparlar eğer apartman ile alakalı bir sıkıntı ise cat5 yerine cat6 hat çekerim zaten fiber altyapı çalışmaları var bittikten sonra umarım bu tarz sorunlar yaşamam

1 Beğeni

50 mbit pakete geçiş talep edin. Hatınız 50den fazlasını kaldırmıyor.
Benimde 2020 yılının ilk aylarında 128 olan max kapasite değerim sırasıyla 118/111’e düştü ve bu ay 103’e kadar düştü.
Bunun sebebi ise bağlı bulunduğunuz santral/saha dolabına yeni abonelerin gelmesi yada mevcut abonelerin paket hızını yükseltmiş olması.
Hat kalitenizle alakalı değil çünkü değerleriniz iyi.

Aynı apartmandaki kuzenim SOnline kullanıyor sizce bir sorun yaşıyor mu? hayır. Daha yeni saha dolapları kuruldu bulunduğum bölgeye halen açık port var dolabımda yer kalmayınca internetim 16 mbit mi olacak? Tamam diyelim saha dolabından kaynaklı bir sorun yaşıyorum bir anda kaç kişi dolabıma eklendi aynı anda indirme yaptı da benim internetim git gel yapıp speed test 75 76 (aktif down 10+mb) arasından 50 mbite düştü? Hadi benim düştü aynı apartmanda oturan kişiler neden bundan etkilenmiyor?