Hatt değerlerim?

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 6.3 dB
output power upstream: 6.1 dbm
attenuation downstream: 12.7 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 20.9 dB
output power downstream: 14.0 dbm
attenuation upstream: 40.9 dB

bu değerler kötü mü, iyi mi hocalarım

download snr değerin kötü kopmalar yaşayabilirsin

telefon kablosuna cat.6 eklemesi yapsam bu değer bir nebze düzelir mi.

Merhaba, zayıflamanız fazla. ek, splitter dsl prizi kullanmayın. Ankastre/direk bağlantılarını ve kablonuzu elektrikçiye kontrol ettirin. Hattınıza Cat6 23awg Erse, Nexans, Reçber marka kablo kullanmanızı öneririm.

1 Beğeni

hocam benim ev müstakil direkten geliyor telefon kablosu direk olarak, kabloyu cat.6 ile değiştireceğim ama turktelekomun değiştireceğini sanmıyorum bizim internet servisini kullanmıyorsunuz derler daha önce başıma geldi, elektrikciyede yaptırsam direğe çıkmak yasak tt yetkilileri çıkması gerekiyormuş, ne yapacağım bilemedim aklıma telefon kablosuna cat.6 eklemek geldi ne kadar faydalı olur bilemiyorum.

Ek ile iyileşmez tam tersi olur yak1 yaparsanız ki (gereksiz) zayıflamayı korur zaten anlamı olmaz. Türktelekom’a bildirin değişimi için durumu anlatın “Mevcut kablomun hattım da oluşan zayıflaması nedeniyle değiştirilmesini istiyorum” diye belirtin uğraştırırlar ise kabloyu karşılayacağınızı da belirtin. Yine ses çıkmaz ise Elektrikçi ile değişimini gerçekleştirmekten başka çareniz yok diyebilirim.

1 Beğeni