Hat zayıflama sorunu

Modeme gelen kabloyu kontrol edin. Spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın. Bunun dışında destek kaydı dışında yapılabilecek bir şey yok.

1 Beğeni

Merhaba Hocam spliteri söktüm telefon bağlantısını çıkarttım direk taktım modeme yine aynı değişen birşey yok

Eğer iç tesisat ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum diyorsanız destek kaydı üzerinden yerinde destek ekibi talep edin. Ama şu an için modeminize 35 mbps indirme 6 mbps yükleme ulaşıyor görünüyor. Yerinde destek ekibi ücreti 108 TL dir sorun iç tesisat ile ilgili ise bu ücret size yansıtılır, iç tesisat ile ilgili değil ise ücret alınmaz.

1 Beğeni

NmsHızProfil : VDSL2_35M_6144

Upload Çıkış Gücü : 8.6

Download Çıkış Gücü : 11.6

Upload Kapasite Hızı : 27747 kbps

Download Kapasite Hızı : 46075 kbps

Upload Mevcut Hızı : 6142 kbps

Download Mevcut Hızı : 35839 kbps

Upload Noise Margin : 25.9 dB

Upload Attenuation : 14.2 dB

Download Noise Margin : 8.4 dB

DownloadAttenuation : 23.3 dB

Upload düzelmiş görünüyor. Ama santral/dolap mesafesinden dolayı 23,3 db zayıflamanız var hattınız ucu ucuna 35mbps alıyor diyebiliriz. TurkNet sitesi üzerinden karşı daire nin adresini sorgular mısınız? Müstakil evde iseniz yan evin adresini sorgular mısınız?

1 Beğeni

yan ev

Tamamdır o zaman hattınız alabileceği maksimum hızı almış. İç tesisat yeni ise şu aşamada bir şey yapmanıza gerek görünmüyor.

1 Beğeni

modeme giren kabloda ek var yak 1 sipariş verdim ekleme yapınca biraz daha düzelir belki

1 Beğeni

hocam bundan sipariş verdim iyimidir.

https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/yak1-konnektor-200-adet-korozyon-onleyici-yag-icerir-P370322585

1 Beğeni

Evet bununla ek olan yerleri ve ankastrede ki bağlantıları sağlamlaştırın.

1 Beğeni

hocam bu kablolardan hangisi daha iyi 2 side rj11 uçlu, belkin marka olan cat 5, belkin olanı şuan kullanıyorum ekte diğeri normal tel kablosu

Marka olanlar haliyle bir tık daha kaliteli olabiliyor. Tek damarlı bakır iletken ise daha iyi. alt fotoda ki bildiğim kadarıyla çok damarlı standart telefon kablosu. Her ikisi de kısa mesafelerde kayıpsız dsl sinyalini iletir.

1 Beğeni

hocam telefon direğinden cat.6 çekerler mi yerinde destek ekibi çağırsam

Hayır bunu yapmazlar. Telefon direği üzerinde ki dağıtım kutuları Telekom personeli sorumluluğunda kaldı ki direkten gelen kablo çekeceğiniz cat6 dan daha kaliteli ve uzun ömürlüdür. (eski tip telefon hattı değil ise)

1 Beğeni

hocam şöyle olur mu o zaman kendi bakır telefon kablolarını çekerler mi direkten sıfır olarak. yenilesem, turktelekom ücreti ne kadar tutar

Hayır, kablo kullanılmaz hale gelmeden kablo değişimi yapmıyorlar bildiğim kadarıyla.

1 Beğeni

En son son ki durum.hocam

Arıza Kaydı Teknik Durum Bilgileri

Arıza kaydı kapatıldığında Teknik Durum Bilgileri

Hat Fiziksel Durumu : AÇIK

Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK

NmsHızProfil : VDSL2_35M_6144

Upload Çıkış Gücü : 8.6

Download Çıkış Gücü : 13.3

Upload Kapasite Hızı : 28352 kbps

Download Kapasite Hızı : 47723 kbps

Upload Mevcut Hızı : 6142 kbps

Download Mevcut Hızı : 35839 kbps

Upload Noise Margin : 25.8 dB

Upload Attenuation : 14.2 dB

Download Noise Margin : 10.5 dB

DownloadAttenuation : 23.2 dB

Demek ki bağlı olduğunuz dolapta akşam saatlerinde yoğunluk oluyor ve zayıflama artıyor. Şu an için snr normal gibi bir sorun görünmüyor.

1 Beğeni

Bu konuda bir bilgim yok maalesef modemi bir kapatıp açın isterseniz.

Hocam arıza sorgula dediğimde böyle çıkıyor ama sorun düzeldi neden böyle çıkıyor hala