Hat değerlerine bakabilir misiniz? Lag ve kopma sorunları yaşıyorum

Arkadaşlar son 1 aydır upload hızları artırıldığından beri oyunlarda aşırı takılma var gecikmeyle oynuyor gibiyim geri atmalar vs. arada da kopmalar yaşıyorum. Sorunun internet hızının yanlış ayarlanmasında veya kablolarda olduğunu düşünüyorum -2.3 upload alım gücü gözüküyor 5000 crc vs.

Desteğe aynı bu şekilde ilettim 2 bot mesajıyla geçiştirdiler. Böyle takılmalar kopmalar devam ederse ilgilenen bir firmaya geçicem. O kadar talep ediyorum bari hızımı düşürün sorunu anlayayım diye hızımı düşürmüyorlar var mı böyle bir şey? Çözüm arıyorum lütfen bilgili kişiler yardımcı olabilir mi?

Yönetim>Dsl ayarı kısmından kararlılık ayarını 12 ya da 13 yapıp bi dene crc almazsan kayıt açıp snr yi 12 ye sabitler misiniz de

Performans başlığı altında lag sorunu ile ilgili oyun oynadığınız sunucuların ip adreslerine kablolu olduğu belli olacak şekilde tracert ve 15 dakika aralıklarla speedtest sonuçlarınızı üstüne üstelik kopma sorunu yaşadığınızı iletin. Bu şekilde ilgilenileceğini düşünüyorum. Eğer benimle özelden müşteri numaranızı paylaşırsanız da sabah bir kontrol ettirebilirim. Şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Snr sabitleme gibi bir durum ne TurkNet’te ne de başka isslerde mümkün değil ne yazık ki.

Ama evet, bu işlem belki kopma ve lag sorununa çözüm üretebilir.

Selçuk arkadaşımızın dediğine ek olarak, Normal VAE kullanıcı iseniz ASUS modemki o snr ayarı bir işe pek yaramıyor. Ancak YAPA’daysanız yarıyor.

Hız profilini düşürüp yapıyolardı sanırım, tam sabit olmasa da yakın değerlerde geziyor.

1 Beğeni

Hızınızı düşürmek istiyorsanız şu yolu deneyin.
Öncelikle açık (Kırmızı) destek taleplerinizi çözüldü olarak işaretleyin.

TurkNet Online İşlemler > Yardım Merkezi > İşlem > “Paket / Tarife / Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum” tıklayın.

Daha sonra şöyle yazın;

Merhaba, ben oyunlarda sorun yaşıyorum. Bu yüzden hız profilimin 75’lik olana düşürülmesini istiyorum.

Ve bir kaç gün sonra çıkacak sonucu bizle paylaşın. Botlar otomatik olarak cevap yazar. Onlara takılmayın. İlgilenenler onları okumuyor. Yazdığınızı okuyor.

Oynadığım sunucuların ip adresini nasıl öğreneceğimi bilmiyorum gizli olduğu için. Özelden size mesaj atma yerini de bulamadım forumda. İlgilendiğiniz için sağolun herkese teşekkür ederim diğer arkadaşların dediklerini de deneyeceğim gelişme olursa destekle ilgili paylaşacağım.

CRC hataları için modemin 2 önceki firmware ni kullanın. Son yazılım sorunlu yada Asus cihaz eskitme stratejisi yapıyor

1 Beğeni