Hat değerlerimi yorumlayabilir mısınız?

Merhalar, dün TurkNet 'e geçiş yaptım. 10-11 Mbps hızın üstünde hız alamıyorum. Ttnette de böyleydi. Geçen sene 35 Mbps hızı TurkNet 'te aynı adreste sorunsuz kullanıyordum. Hat değerlerimin kopma olmadan alabileceği max hız ne kadardır acaba?

Adsız

Merhaba, protokol her ne kadar VDSL2 olsa da değerleriniz ADSL hat gibi. SNR değeri göz önüne alındığında da neredeyse sınırda kullanarak hattınızdan alabileceğiniz en yüksek hızı alıyorsunuz. Ama verilerde eksikler var sayfayı tam olarak paylaşırsanız diğer arkadaşlar da daha detaylı yorumlarda bulunabilirler.

Hat zayıflaması yüksek görünüyor modemi direk ankastre üzerinden bağlayıp değerleri buraya atın bakalım eğer ki ulaşılabilir hızınız artıp hat zayıflaması düşerse iç tesisat sorunu iç tesisat kablosunun değişmesi gerekiyor yok değerler aynı kalırsa destek kaydı açıp durumu bildirin yardımcı olurlar bu arada yapa altyapısında mısınız vae mi buda önemli TurkNet Online İşlem Merkezi e girip teknik bilgiler kısmının resmini buraya atın

Ttnette vdsl olarak hattı kullanıyordum, ve TurkNet 'e başvururken sizin hattınız adsl dediler hocam sizin dediğiniz gibi, protokolde vdsl2 yazıyordu o zamanda. Bugün vdsl geçişine başvurdum ve tamamlandı mesajı geldi türknetten ama değişen hiçbir şey olmadı. Ben porttan şüpheleniyorum ve sorun porttan kaynaklı olabilir mi acaba? Modemin sağladığı tüm veriler bunlar hocam.

Hocam müstakil evdeyim ve dışarıdan gelen kablo yekpare şekilde modeme bağlı durumda şu anda. Vae hocam.

https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/ bu adres üzerinden altyapınızın desteklediği hıza bakın ve kablonun bağlı olduğu ankastre üzerinden modemi direk bağlayıp değerleri buraya atın hocam yetkili arkadaşlar ilgilenir bizde anladığımız kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız. 25.3db zayıflama var görünüyor modem ara yüzünde ya iç tesisatta sorun var ya lokal kabloda sorun var yada saha dolabına olan uzaklık çok fazla

Ev içerisinde ankastre yok hocam, direkte ki ankastreden bağlıyım. Komşumun adresinden sorguladığımda 54Mbps ve 350 metre gösteriyor. İşin garip tarafı aynı direkte ki ankastreden bağlıyız ve benim kablom onlarınkinden maksimum 50 metre fazladır. Farklı bir santrele bağlı olma gibi bir durumum mu var sizce?

Hattınız VDSl olabilir zayıflamanız hem uzaklığa hemde iç tesisat kaynaklı ek splitter kaldırın veya yenileyin var ise ve direkten ve kablodan ölçüm yapın elektrikçi aracılığıyla ayrıca santralinin aynıdır fakat saha dolabınız farklıdır geçen sene 35mb alıyorsunuz bu senede 10-11mb alıyorsunuz farklı saha dolabına atanmış olabilirsiniz veya iç tesisatı elden geçirelim bakalım