Hat değerlerimi yorumlar mısınız - YAPAYIM

DSL gidip geldiğinde zaten CRC üretmesi normal. Spliter varsa onu kontrol edin. Modeme gelen kabloyu kontrol edin. CRC olduğunda DSL kopmaz. Eğer hiç birinde sorun yok diyorsanız yerinde destek ekibi talep edin destek kaydı üzerinden

Yerinde destek 1 ay önce sağlandı, iç tesisat aşırı kötü dediler tamam buyrun değişelim dedim direkt ankastreden modeme cat6 ile değiştirdik.

DSL gidip gelmiyor, sabit DSL. CRC hataları artıyor belirli bir seviyeye çıkınca herhalde artık modem mi kapatıyor yoksa telekom taraflı mı kapanıyor bilmiyorum internet önce yavaşlıyor sonra gidiyor, biraz zaman geçiyor geri geliyor normal devam ediyor bir süre sonra yine CRC artınca yine aynısı oluyor.

1 Beğeni

Bende aynı şekilde yaşadım sorunu ama DSL gitmiyordu sadece wan gidiyordu onun için sordum

WiFi hariç her şey gidiyor diyebilirim, WiFi de var ama internet olmuyor sadece bağlıyız :smiley:

Benim kafama takılan şu, benim evimde kablomu değiştiren arkadaş benim daireme desteğe çok geldi ve artık kaynaştık.

Bana şunu söylemişti abi sorun yaşamayacaksın artık değiştik kablonu vs. sorun devam edince destek talebi yine saha ekibine yönlendirdi

aynı arkadaş bana şey dedi abi senin binanda, dairende sorun yok, ankastreye gelen hız ile evine gelen hızı eşitledim ama sorun santral tarafında. ortak çalışma yapacağım port değişeceğiz ve sorun düzelecek ama hiçbir şey yapılmadı işte sorun bu :smiley:

türknete yazıp duruyorum ama port ile alakalı bi dönüş yapmıyorlar, hep diyorlar bekletiyoruz işte süreç uzadı arkadaşlara aciliyetini bildiriyoruz tarzında hazır mesajlar. sürekli tt kaynaklı arıza yok diye tt arıza kaydı da çıkıyor destek talebinde.

ortak çalışma yapılsa port değişse belki kurtulacağım bu iletten ama işte yok denemiyor herifler, tam 3 aydır beni oyalıyorlar

Destek kaydınıza ortak çalışma talebini tekrar iletin. Dikkate alacaklardır.

1 aydır yazıyorum, 1 aydır dikkate alınmadı sürekli tekrarlamaktan ben sıkıldım 2 saat önce yine internette aynı sorunlar olunca bir hevesle film izleyeceğim zamanda olunca o sinirle biraz sert cevap verdim destek talebinde ama olsun belki çözerler

1 Beğeni

Ortak çalışma yapılacaktı bugün sözde, 5 dakika önce türknet saha ekibi geldi ama adamların ortak çalışmadan haberi dahi yok :smiley:

TürkNet saha ekibinin CRC mevzusundan haberi bile yok, iki genç arkadaş geldi birbirlerine CRC neden artar vs. diye soruyorlar

Rezil firmasın TürkNet, gerçekten rezilsin. 1 haftadır ortak çalışma için gün bekliyorum, gün belirleniyor adresinize gelinecek deniliyor, geliyorlar ama ortada ne telekom var ne port değişimi var hiçbir cacık yok :slight_smile:

maşallahın var TürkNet, bir süre sonra dsl gitti geldi anlık durum:

Hat zayıflamanız benden daha düşük… Benimki 32.7 dB civarında. Aslında, 4-5 yıldır ankastre kutusuna bakım yapılmadı ve kapağı yok. Oraya bakım yapılsa ve saha dolabına bakım yapılsa, bende bu hızlara ulaşabilirim herhalde. Lakin, TürkNet YAPA’dayım ve bana VDSL2 verdiklerinde Uploadım 1003 Kbps civarında gelmişti… Download hızıda baya yavaştı. ADSL2+ Sinyal verdiler ve Upload 1063 Kbps oldu ve Download’ımsa ortalama 14000 Kbps SNR 8 dB’de iken. Ama ben 1 dB SNR yaparak 16700 Kbps yapabiliyorum. CRC Çok sık olmuyor. Aslında, 1 dB SNR’de hattımın neden kopmadığını anladım. Çünkü aslında kablolarda ve ankastrede muhtemelen ciddi hasarlar var ve o gösterilen SNR değeri doğru değil. Hat zayıflamam fazla yüksek ve 1.9 KM santrale mesafemin olduğunu söylüyorlar çünkü mesafe, hat zayıflaması ile ölçülüyor yani doğruluk payı yok. Benim gerçek santral mesafem muhtemelen 1000 ila 1200 metre olabilir. Ciddi bakımlar yapıldıktan sonra, sizin değerlerinize yakın hızlar alabilmem mümkün. VDSL2 Verirlerse tabii.

Tebrikler güzel bilgiler :wink:

1 Beğeni

Bana mı dediniz? :slight_smile:

1 Beğeni

Evet size dedim :wink: (20 karakter)

1 Beğeni

Sağolun. :smiley: (20 Karakter) :joy:

1 Beğeni

O uzaklıkta alacağın internette benim gibi problemler yaşarsın, belki yaşamazsın ama en ufak sorunda sana cevapları hazır olacaktır, MESAFE…

2 yıldır sorunsuz aldığım hizmeti son 3 aydır sorunlu alınca sorun MESAFE oldu daha sonra İÇ TESİSAT oldu şimdi de TELEKOM oldu, port değişimi bekliyorum 1 haftadır ama sonucunda hala bir şeye varılmadı ve yeni haftanın başında yine türknet yetkilisi komik cevap vermiş, 3 aydır sorun yaşıyorum utanmadan verdiği cevaba bak. Bu haftada bitecek gelecek hafta yine aynı muhabbet olacak böyle kısır döngü devam ediyoruz işte ama bu sefer dile getirdim çözülmezse cuma günü iptal edeceğim diye bakalım değişecek mi bir şeyler :slight_smile:

NOT: Bu cevabı veren bilgisiz, ilgisiz Seren C. adlı yetkilinize selam olsun. Sizden bir cacık olmaz Seren Hanım (cacığa hakaret oldu sanki…)

TürkNet sağ olsun ömrü hayatımda görmediğim hat değerlerini görüyorum, belki sizlerde ilk defa bu kadar CRC hatası göreceksiniz bilemiyorum :thinking:

YAPA’dan VAE’ye geçmek istedim şu an geçilmiyor diyorlar, port değişimi diyorum ona da port değişemiyoruz şu anlık diyorlar.

her türlü çözüm için 3 aydan fazladır uğraşıyorum TürkNet sağ olsun umurunda değil, iptal ettirmeye çalışsam tüm herkes iyi biliyor ki çok uzun sürecek ve paramla rezil olacağım.

vaeye geçirse en azından problem yaşarsan farklı yere taşınırım ama öyle bir olanakta yok şu durumda.

ne çözüm var ne yardımcı olmak var, ne doğru dürüst hizmet sağlamak var… hiçbir şey yok,

Son kez yine destek talebi açtım, son kez yine cevap bekleyeceğim eğer yine otomatik mesaj dönüşleri veya boş beleş bilgi mesajları alırsam iptalini sağlayacağım, yazık günah zamanımıza paramıza.

Destek talebini açalı 3 dakika oldu, “Destek Durumu: Türk Telekom’a İletilecek” yazıyor.

Anlaşılan yine tt gelmiş gibi yapıp tt kaynaklı arıza yok diyecek, ardından türknet saha ekibimizi yollayalım diyecek, ardından türknet ekibi gelecek ankastreden bakacak “abi sende sorun yok, port değişelim çözülecek” diyecek ardından gidecek, ardından türknet bana geri dönecek port değişimi yapılamıyor diye, ardından ben yine zaman kaybı yaşamış olacağım. Teşekkürler TürkNet, 3-4 aydır sürekli kısır döngü içerisinde döndüğüm için artık neler olabileceğini tahmin edebiliyorum ya :slight_smile:

Yaz yaz heyecanlı oluyor. Abi iyi misiniz siz ya ? Gerçekten nasıl bir sabır var anlamıyorum. İptal edin gitsin.

iptal edin gitsin yazacak kolay olsa neden iptal etmeyelim… ayrıca altyapımız eski olduğu için en iyi hızı Türknet veriyor yapa üzerinden, bu durumunda etkisi var.

çare olmayınca sadece sabretmek gerekiyor.

dedikleri gibi saha dolabından verirlerse bana 100 metre civarımda saha dolabı, ortalama 85’e kadar destekliyor umarım saha dolabı diye söyleyip santralden vermezler hizmeti :slight_smile:

bakalım VAE’ye geçince dedikleri hızı veya daha yükseğini alabilecek miyiz