Hat değerlerim

Merhabalar rica etsem hat değerlerimi yorumlayabilir misiniz? Hiç anlamıyorum çünkü.

36.8db aşağı yönde hat zayıflaması var. Bu şu anlama geliyor. Ya iç tesisat sorunlu yada santrale mesafeniz çok Uzak. Spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın ve kablo kontrolü yapın.

Spliter yok. Evet santrale olan mesafem çok uzak yapa kullanıcısıyım ama vaeye geçiş yapıcam ozaman hat değerlerim değişir mi?

iyileşebilir vdsl varsa

Vdsl altyapısı var yeni geldi. Geçiş için talepte bulundum bakalım bayramdan sonra halledilir diye düşünüyorum. Hat değerlerim çok kötü gözüküyor mu?

1 Beğeni

Yapa vae arası değerler değişebildiği için yorumlamak hata olabilir. Ama eğer sorun yoksa 35mbps falan alabilirsiniz gibime geliyor.

1 Beğeni

Tamamdır. İnşAllah alabilirim​:palms_up_together:t2::ok_hand:t2:

Aşağı hat zayıflaması ve yukarı hat zayıflaması ne demek oluyor? Birde burada snr margin değeri hangisi oluyor? Kusura bakmayın bunlar hakkında hiç bir bilgim yok öğrenmeye çalışıyorum.

Sizin modemde aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı sizin indirme snr değeriniz.

İnternet Hat Değerleri Rehberi - TeknoVudu adresinden temel bilgileri öğrenebilirsiniz

Santrale olan mesafem bugün 200 metre daha artmış bu nasıl oluyor ya neredeyse internete giremeyecek duruma geldim. Yerlerde sürünüyor hız değerlerim.

mesafe bilgisini nereden öğreniyorsunuz

TurkNet Online İşlem Merkezi de teknik bilgiler kısmında