Hat Değerlerim sizce nasıl?

Telekomun verdiği broadcomlu modem ile 8.5 snr 48Mbps alabiliyordum. Keenetic ile snr yi 7db ayarlamam gerekti 48Mbps almak için şuanlık kopma sorunu vs yok, sizce değerler nasıl acaba kablolara baktırtsam biraz iyileşme şansı var mı? Splitter vs yok.

Merhaba, “Sinyal zayıflaması” kısmn daı değerlerin dB aralığı düşük belki, dış hatta veya iç hatta yapılan eklerden, bağlantılardan kaynaklı olabilir ama pratikte hizmetiniz de sorun yoksa dikkate almayın.
İsterseniz CRC değerlerinize de bakalım, paylaşır mısın?
Şunu da fark ettim: SNR Upload değeri ve max hızı aşırı düşük bir kaç kişi de görmüştüm, sizde de mevcut ve çözümü için uğraşıyoruz. Bkz. Hat Değerlerim Nasıl? Kutudan Binaya Cat 6 Çekmeli Miyim? - dutemo tarafından #13

Screenshot_2

Crc değerleri bu şekil. Upload max hızı kendi kendine resimdeki gibi 8Mbps oldu nedenini bilmiyorum. Eski bir screenshotta değerlerim böyle, kablolarda vs hiç bir şeyde değişiklik olmadı.

CRC aşırı bir artış var bu artışlar, kopmalara veya hattınız da ping artışları ile ilgili olumsuz sorunlar ortaya çıkarabilir.

• Ek, dsl prizi, splitter kullanma/yenile (YAK1)
  • Ankastre bağlantılarını kontrol ettir, zayıflama aralığı pek normal değil ve bağlantılarını Yenile. (YAK1)
    Katılıyorum. 10dB bir düşüş var, port değişimi yapılmışta olabilir.