Hat değerlerim nasıl sizce

hat değerlerim nasıl sizce ne kadar hız alırım

yeni geçtim daha bağlantı 10 gün sonra bugün yapılabildi , vdsl yeni geldi ,kaçlık pakketteyim bilmiyorum TurkNet 'e yazdım altyapı sorguda 75 gözüküyordu 75 yapar mısınız dedim.

Merhaba, 80mb’e kadar sağlıklı kullanırsınız sonrasında ise hattınız zayıflama düşer ve hizmetiniz de sorun olabilir. Evet, max kapasiteye göre zayıflama değeri normal değil ama sorun olacağını düşünmüyorum. “DSL Önyükleme Zamanı” 24-48 saat olduğu zaman tekrar değerlerinizi paylaşın ,CRC hareketinize bakalım.

bilmiyorum şuan 100 lük paket gözüküyor ama 26 veriyor bana TurkNet

Resetleyin, tekrar kurulum yapın düzelmezse buradan “Hızım Düşük-Performansdestek kaydı açın durumu izah edin. 75mb pakete geçebilirsiniz.

paketimize nerden bakıyoruz

OİM > Teknik Bilgiler kısmından bakabilirsiniz.

böyle gözüküyor şuan

Temsilciye" Tanımlı paketim 26mb fakat hattım 75mb’e kaldırıyor ve paketimin 75mb’e geçirilmesini istiyorum" diye belirtin. “Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum” kısmından kayıt açın, durumu izah edin.

yaptım teşekkürler . umarım hızlı bir dönüş alırım 17 yıl adsl kullandıktan sonra vdsle geçmek garip hissettiriyor .

1 Beğeni

Evet, bilirim. Yüksek hızlar, her kullanıcın hakkı. :sunglasses:

1 Beğeni

evett çok hızlı yaptılar geçişi sizce nasıl hat değerleri daha ne kadar hız alabilirim

90mb’ e kadar sağlıklı alırsın fakat DSLAM’a takılmışsınız, kaldırırsanız 100mb’e sorun yaşabilirsiniz.

1 Beğeni

fast mode nedir , bir de eskiden 21 ms aldığım oyunda şuan 26 alıyorum

yazdım snr margin değerimi 8 e düşürür müsünüz diye

Bu işlemi yapan Temsilci kaldı mı acaba! :smiley:

Fast: daha düşük gecikme, kararlılık ve CRC artışında etkili bir port türü.

fiziksel işlem yapmadan geçilebiliyor mu

Evet, geçirilebilirdi portun desteklediği zaman ama artık Telekom kaynaklı mı veya başka bir sebep mi var bilmiyorum. Son zamanlar da port değişimi özellikle port modu değişimi istekleri arttığından Telekom’un canı sıkıldı herhalde artık böyle işlemler özellikle port modu çok nadir oluyor.

daha yeni geldi vdsl bugün yapıldı bağlantı 10 gündür internetsizim buna bile şükür ediyorum

Uyarıyım, bu tarz değişiklikler de hattın daha kötü hale gelebiliyor, Telekom sağolsun. :slight_smile:
Temsilciye " Hizmetimi, Interleaved olan port modunu Fast moduna geçirilmesini talep ediyorum veya Fast mod destekli bir porta taşınılmasını istiyorum." diye belirtin ama ümitli değilim.