Hat değerlerim-1

bence geçmeyin derim altyapının tamamını kullanırsanız hangi bakır altyapısında olun günde modemi 2 defa kapatıp açıcaksınız en az…

1 Beğeni

Ben sorunsuz kullandım yıllarca. Modemler zaten dibine kadar kullanmıyor güvenli bölgeye kadar sinyali koruyor. Denesin sorun olursa zaten bir tık alt hıza indirirler 75 mbps de kalmak zorunda değil

1 Beğeni

75 LİK PAKETİN TAMAMINI KULLANABİLİYORUM İNTERNET BAĞLATALI İKİ HAFTA OLDU MODEM ARALIKSIZ SÜREKLİ OLARAK TAM PERFORMANS ÇALIŞIYOR. YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM EN İYİSİ DÜZGÜN ÇALIŞAN SİSTEMİ BOZMAMAK 75 MBPS İLE DEVAM ETMEK.

82 mbps hızın var ya rahat :joy:

2 Beğeni

inşallah benim yaşadığım sorunu yaşamazsınız bi 79’a yükselttim düzgün kullanamadık onunda üstüne hızı 50’ye çektirmek istedim düzgün çalışsın diye sistemsel hatadan dolayı çekemediler ama sonrasında çekebilmiştiler ve sorunsuz 50mbps kullanabiliyorum… iyi kullanımlar dilerim :slight_smile:

1 Beğeni

Hattın sonuna kadar almak istiyorsunuz ya bazı alt yapılar crc hatası aldığı için kullanılmaz hale gelebiliyor. O yüzden daha makul yerde kalmak daha iyidir.

1 Beğeni

75 MBPS ile 2.4GHz bandında ortalama 45 MBPS hızla NETFLİX 4K filmleri sorunsuz izliyorum. IP TV RAW ve 4K kalitesindeki yayınları donma olmadan problemsiz şekilde izliyorum. 5GHz bandına geçince 75 MBPS tamamını alabiliyorum fakat benim interneti kullanım amacıma bakacak olursak bu paket bile fazla bana. Sadece sosyal medyada gezinti yapmak için bile 100 mbps internet paketi kullanan arkadaşlarım var. Paketinizi internet kullanım amaçlarınıza göre seçmek en mantıklısı…

2 Beğeni

Wireless 2.4GHz bandında 50 MBPS hızı aşabilen varmı? Varsa nasıl aşarız?

Kanal genişliği ayarı 20/40 MHz olarak otomatik ayarlıysa 40 MHz e sabitleyerek (telefonunuz destekliyorsa) daha yüksek hız alabilirsiniz.

*Etrafta çok fazla kablosuz ağ varsa bu ayarı değiştirmenizi tavsiye etmiyorum.

1 Beğeni

ev hattımı değiştirmedim ama bana ev hattımdan kaynaklandığını söylemiştiniz durup dururken neden bağlantım iyileşti?
resim

Bu ekran görüntüsündeki hat değerleri sorunlu, düzelen bir şey yok.

1 Beğeni

peki hangi değerler kaç olmalı

iç tesisat sorunlu binanıza gelen kablonun ankastre kutusundan itibaren detaylı ölçüm yapılıp incelenmesi gerekiyor bunun için arıza kaydı açın telekom ekibi gelsin baksın 1mbps upload gözükmemesi lazım aynı şekilde hat zayıflamasınında düşük olması lazım

1 Beğeni

ve bu tip durumlarda telekom ekibi bina içine girip modemden test alabiliyor hatta benim hat kablosunun ucunu bile yenilemişlerdi :smile: aboneleriyken yapmamışlardı bunu :smiley:

yarım saat önce ev hattımı cat5 ile değiştirdim hat sonuçlarım hala normal değil galiba

nasıl yani elektrikçi bağladı normal bi şekilde

hayır açmadım açıyorum şimdi

değişen bişey olmamış telekomun santralden ayar çekmesi lazım max rate değeriniz hala mevcut hızına yakın…

Her elektrikçiye güven olmaz, çektiği kablo sağlam olsa bile bağlantıyı yaparken hata yapmış olabilir. Hat zayıflamasına bakılırsa bir temassızlık var gibi görünüyor. Müdahale sonrasında download zayıflaması 29 dB olmuş, çok yüksek bir değer.