Hat değerleri

Merhabalar. TurkNet 'e 50mbps hız vaati ile abone oldum aboneliğim gerçekleşti ancak 17 download 0.2 upload aldım. Sorunu TurkNet veya telekom. Altyapısında aramadan önce daire içi tesisatımi yeniledim. Ancak gel gör ki kablomun ankastreye bağlamaya gelen telekom yetkilisi gelen hızı olctugunde sen maksimum 17 download 0.3 upload alabilirsin zaten senin apartmana gelen hattın çok kötü dedi. Apartmana gelen hattın iyileştirilmesi için ne yapmam lazım. Bundan sonra ben ne yapmalıyım. Çunku 0.2 upload günümüzde çağ dışı bir hız.

Kayıt oluştur hızım düşük diye. Durum telekoma iletilir ona göre bir şeyler yaparlar.

Yeni destek kaydı acamadigimdan dolayı mevcutda olan destek kaydı üzerinden durumu açıkladım. Cevabı paylaşacağım

1 Beğeni

Hayır anlamadığım apartmana gelen hattının kötü olduğunu söylüyor. Bu kablo TT sorumluluğunda. Eğer eski usül yeşil uzun direkten bir kablo geliyorsa bunu normalde abone sorumluluğuna bırakıyorlar açıkçası elektrikçinin sokaktaki dağıtım kutusuna müdahil olması da pek sağlıklı değil. Telekom bu sorumluluğu veriyorsa olası bir sorunda bütün abonelerle TT başa çıkmak zorunda kalır.

Bence eninde sonunda o kabloyu TT değiştirecektir

1 Beğeni

Benim anlamadığım da şudur: bir sitede oturuyorum. Sitemin kapısında telekom kutusu mevcut. Sitede yan blok turknetten 50 down 12 upload alabiliyorken, benim blok 0.2 upload da kalıyor. Site içerisinde nasıl böyle bir farklılık var. Bu kesinlikle tt sorumluluğunda. Ben kendi sorumlulugimdaki bina içi tesisatımi hallettim. Umarım darısı tt başına

1 Beğeni

Transmisyon tipi nedir VAE, YAPA ? TurkNet Online İşlem Merkezi’den teknik bilgiler ekranını atar mısınız ?

1 Beğeni

şuan vae. Ancak ayın 20sinde yapa olacağına dair mesaj geldi.

Yapa geçince eğer değerler yine böyle kötü olursa o zaman kayıt açın. En azından her şey netleşir hem.

Tamam ilginiz için teşekkür ederim.oyle yapacağım