Hat değerleri iç tesisat

Arkadaşlar merhaba benim iç tesisatımla ilgili bir şey soracaktım eskiden max down 50 megabit idi tt ekibi geldi duvardaki 3 lü prizi iptal edip rj 11 i direk elle bağladı max down 75 lere çıktı fakat el ile bağladığı için zayıflamam fazla olur mu ? rj 11 uçlu kablolar çok telli dışarıdan gelen kablo tek telli kablo yak konnektör çok telli kabloda iş yapıyor mu sadece tek tel kabloda mı kullanılıyor

Hız yükseldiğine göre zayıflama biraz daha düşmüş fakat her tel için yak1 konnektör kullanırsanız, elle bağlamaya göre daha iyi olacaktır. Çok telli dediğiniz kablodan sadece 2 tel kullanmanız gerek. Fotoğraf atarsanız daha iyi olacaktır.

eksiz direk rj11 bastım snr 0.7 arttı zayıflama 0.2 düştü sadece

1 Beğeni

aradaki çok telli rj11 kabloyu direk iptal edip evin buat içindeki tek telli kabloya rj 11 ucu bastık ehliyeti bırakıp bir elektrikçiden rj11 pensesi aldık arkadaş ile :smiley: ama üzücü olan hiçbir şey farketmedi ek elle yapılmasına rağmen sağlammış demek ki splitter ile splitter olmadanda denedim 0.2 snr farkediyor

İlk etapta çok fark olmaz. Yak konnektör ün özelliğini içinde ki koruyucu sıvı ile kablonun korozyona maruz kalmasının önüne geçer ve kabloların zamanla oynayıp gevşemesini engeller. Onun dışında iki kablonun birbirine dolanması ile aynı etkiyi sahiptir ek olarak

1 Beğeni

ek kullanmadım direk temiz kabloya rj11 i bastım eksiz şekilde splitter a ordan modeme :slight_smile: hat zayıflaması neden düşmedi onu anlamadım

1 Beğeni

O zaman sorun kalmamıştır İyi günlerde kullanın :hugs::+1:

1 Beğeni

teşekkür ederim :slight_smile: (20 karakter)

1 Beğeni