Hat değerleri hakkında

Eğer adam fiziksel bir işlem yapmadıysa/sorun sen kaynaklı değilse o ücret alınmıyor.

daha önce internet kullanmadığım için bağlantıları yapmaları zorunluymuş bu yüzden alıyorlar fakat bu esnada dairemi de kontrol ediyorlar daha doğrusu etmesi gerekiyor.

2 Beğeni

“diyorlar” tanıtımlarında.

bu durumu nereye şikayet edebilirim? Destek kayıtlarında hızınızda bir problem yok diyip geçiştiriyorlar, hızla ilgili bir sorun yok diyorum inatla aynı cevapları veriyorlar :smile: sanırım iptale gidecek bu iş

Açtığınız destek kaydına son yapılan dönüş ne oldu?

Daire içi kontrol dedikleri prizin bağlantısının olup olmaması, kısa devre olup olmaması gibi durumlar. Şuan sizin hattınız çalışıyor fakat herhangi bir sebeple hattın sınırı 35 te kalmış. Benim yaşadığım olay benzeri olabilir. Telekom daha önce dslam üzerinde yaşanan bir arıza sonucunda cihazın çıkışlarını Max 40 yapmış. Ne şekilde denersek deneyelim 40 üzerinde bağlantı alamıyoruz. Telekom a ilettiğim de ise alabileceğiniz hız bu. Telekom ve TurkNet ile altyapı kontrolü yaptığımız da ise hattın maksimum 73 kaldırdığını sağlıklı bağlantının ise 65 civarı olacağı görünüyor. Saha ekibi ısrarla bu hız kilidini açmıyor. Sizde de benzer bir durum olabilir. Dslam santral tarafında sınırlı kalmış olabilir. TurkNet teknik personelinin bu hız kilidini kontrol etmesi gerekir

2 Beğeni

dostum cevap için çok teşekkür ederim, ilgili bi müşteri temsilcisi denk gelirse dediklerini yaptıracağım :+1:

1 Beğeni

Bu cevap ne alaka şaka gibi diyeceksiniz siz de ama son dönüş bu şekilde
“Destek kaydınızı inceledim hattınızdaki hız konusunda bir sorun yaşamadığınızı alt yapınızın desteklediği hız olan 35 mb hız modeminize ulaşmaktadır bu hızı hız testlerinde göremiyorsanız bilgisayardan 3 adet hız testi yapıp linkini tarafımıza iletmeniz halinde işlem sağlayacak birime iletebilirim.”

Bu arada ben hızla ilgili tek kelime etmedim, hat değerlerimden bahsetmeme rağmen sürekli bu şekilde cevap yazıyorlar.

1 Beğeni

bu arada santrale olan uzaklığım 97 metre