Hat değerleri düşmesi

Ortalama 3 aydır TurkNet’e geçiş yaptım geçiş sonrası ilk paketim 35 daha sonra 75 daha sonra 100 olarak geçişim oldu ilk başlarda 100mbsn paketim 95mbsn olarak çok rahat şekilde hızımı alıyordum ta ki geçen haftaya kadar bir anda ping sorunu kopma sorunu yaşadığım da aynı mahalleden arkadaşlarımda da aynı sorun oluştu mail attık gelen cevapta kısaca santral de yoğunluk olduğu gerekçesi ile hız yükseltme çalışması olacak kısa süre içinde sorununuz düzelecek denildi iyi güzel 2 gün içinde sorun düzeldi sürekli indirme yapan biri olarak hemen hızımda düşüş gördüm hat değerlerime baktım bir anda Max 150mbsn alan bana gelen 100mbsn bir anda Max 92 düşüş oldu bana gelen değeri 88mbsn olarak düzenleme yapılmış kısaca santralde olan yoğunluktan hız yükseltme çalışması benim hızımı kisatlmaya neden oldu sözde hız yükselecek fakat benden alıp başkasına verdiler mail attım oralı bile olmadılar şuan aldığım hız 78mbsn olarak bana geliyor arada çok kayıp var ilk başlarda 95 alır iken şuan 78mbsn olarak alıyorum adaletsiz yapıldı mahalle içine 5-6 katlı apartmanlar dikildi onlara gigabit internet döşendi biz hala VDSL hizmete mahkum kaldık

Sizden alıp başkasına vermemişlerdir. Mahallede ki diğer kullanıcılar ile birlikte aşırı yüklenme sonucu saturasyona düşmemeniz için hızlarda düzenleme yapılmıştır. Bunu genelde sistem otomatik olarak yapar. Bazen de personel müdahalesi ile gerçekleşir. Santral veya dolapta kullanıcı sayısı arttıkça bu düzenleme yapılır. Daha basit ifadeyle bir apartmanın muslukları aynı anda açıldığında tüm daireler düşük tazyikli su kullanır. Ama dairelere giden boru çapı azaltılır ise bu tazyik kaybı ortadan kaldırılır. Su miktarını arttırmak (dolap santral kapasitesi arttırımı) ise zamanla yapılacak çalışmalar ile sağlanabilir. Sizin yaşadığınız olay buna benzer bir durum olabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim bende öyle tahmin etmiştim Hız yükseltme der iken düşüş yaşandı bir an morelim bozuldu yeni binalar yapıldığı için olan bize oldu Haksızlık olduğunu düşünüyorum fakat ne yapar isek yapalım elimizden gelen anca yazmak inşallah kısa süre içinde tekrar eski hızlara geçiş yaparım

1 Beğeni

Umarım herkes yüksek hızlı internete kavuşur kısa sürede :hugs::pray:

2 Beğeni