Hat değerinin durumu

Aklıma gelmişken telefon kopmuştu onu yapam

Sanada göstermiş olurum

Dolaylı olarak performans-kararlılık sorunları meydana gelebilir.

SNR 2dB’de kullanıyorsunuz normal de sistem 8dB olarak veriyor ve ona göre ayarlıyor siz sınırında altında kullandığınız için mevcut hızınız değişebiliyor ve maks kapasite de 20-30mb değişimler normaldir.

66 metreye göre fazla zayıflamanız var.

Son olarak:
Hat zayıflaman aşırı. Ankastre bağlantılarını ve kablonu kontrol ettir eğer kablon da problem varsa CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber markalı kablo kullanın eğer bağlantınız da oksitlenme, gevşeme gibi unsurlar var ise yenileyin veya kablonuzda ki diğer 2 damarı kullanın. Ek, dsl prizi, splitter var ise kullanmayın/yenileyin.
Not: Ankastre bağlantısı ve eklere YAK1 kullanın.

1 Beğeni

Merhaba tekrardan YAK1 taktım ve RJ11 değiştirdim sonuç bu şekilde;
adsız14
CRC hatası yine görüyorum nasıl düzeltebiliriz?

hocam bendede bu aralar fec ve crc hatasi artmaya başladı bakalım kablo değişimi yapacağım sorun devam ederse ne yapacağız acaba

Bir şey daha farkettim altyapı kontrolünde 83Mb alınabilir hız yazıyor bana gelen 71Mb nasıl yükseltebiliriz?

Hat zayıflaması, mesafene göre aynı yani fazla, düzelmemiş. SNR mevcut, Maks ve mesafene göre ideal ve yükten dolayı CRC sıklaşabilir. Dış hat kaynaklı zayıflama olabilir.

Teknik destekle mi? İletişim kurayım?

Dış hat kontrolünü, port değişimini talep edin, CRC ve mesafesel zayıflama iyileşebilir.

Boş port yok diyordu sistemde yoksada yeni açabilirler mi?

Şu siteye girip https://ipinfo.io/ . Karaladığım yerleri mutlaka karalayarak 1 ekran görüntüsü atar mısın tekrar dan ? Büyük ihtimal port kaynaklı gibi ama kablonda da gözle görülmeyen bir nokta da sorun olabilir. Sen bir at da…

adsız15

@TworA tuğra hostname kısmın da arkadaşın dynamic yazıyor. Hata dynamic ip den kaynaklı olabilir mi ?? @Oguzhan da crc yiyordu ve hızı düşmüştü. Dynamic ip yazan yerden çıkartılınca sorun düzelmişti. Ne diyorsun. Yorumun nedir ? Mesela bende 224.10.146.159.srv.turk.net bu şekilde. @Baran

IP rotasyonunu bağlantınızın yani srv.turk.net veya dynamic.turk.net ile alakası yok, IP rotasyonuna ulaşılması için kullanılan yollardır, CRC’de veya hızınız da etkisi olmaz. Pingler değişebilir.

Açılabilir ama açmazlar diye düşünüyorum. Bu hız da genel de CRC artması normaldir, zayıflama fazla sadece o da dış hat kaynaklıdır eğer iç hattınız da bütün kontrolleri, gerekli işlemleri yaptıysanız.

İç hat sağlam daha dün işlemleri yaptım teknik destek konuyu Türk Telekom’a ilettiğini yazmış bakalım neler olacak.

1 Beğeni

Duvardan geleni değişmedin değil mi.
Aynı kabloları bağladın sadece

Evet duvardan gelen değişmedi.

Bugün aradılar ankastre’ye kadar 92Mb geliyor denildi fakat eve gelen 73Mb denildi iç tesisat’la ilgili sorun yaşıyorsunuz denildi ekip yönlendirebiliriz denildi bende kabul ettim bakalım ne gibi süreçler olacak bakalım.

1 Beğeni

duvardakini cat6 kablo değişimi yapılırsa. güzel olur. tek kablo ek olmadan.

1 Beğeni

108 tl ödemesi var biliyorsun değil mi. ekip gönderdiklerinde tesisatını düzeltmeleri için. sanırım ilk defa ekip isteyenlerden alınmıyordu.