Hani Daireme Kadar Fiber Çekilecekti

Merhaba binamıza türknet fiber geliyor diye sevindik

fiber kutu koyuldu ve içerisine modeme benzer cihaz koyuldu fftb sistemiymiş sanırım 1000 mbite kadar internet alabilirsiniz diye broşürler asıldı falan kağıt üzerinde herşey çok güzel.

Şimdi hızımı 100 mbitin üzerine çıkarmak istediğim zaman e sizin sistem bunu desteklemiyor . deniliyor.
Daireye kadar fiber çekilirse olurmuş e hadi çekin o zaman çekecez deniliyor ne fiber kabloyu çeken var ne hızımı arttırabiliyorum yani bişey yaptınız ama yarım yamalak ben ttnet alyapısındayken zaten 75 mbit alabiliyordum 75 den 100 e çıkınca ne değişti hayatımda sözüm ona çok şanslısınız türknet fiber gültepede diye sloganvari kağıtlar broşürler dağıtıyorsunuz ama almak istediğim zaman alamıyorum.
Benim merak ettiğim acaba benim daireme kadar gerçekten fiber çekecek misiniz yoksa beni kandırarak oyalıyor musunuz.
Şayet çekecekseniz önümüzdeki kaç yüzyılda bunu düşünüyorsunuz çünkü 1 senedir aynı fetvayı dinliyorum sizden.

1 Beğeni

Fibere geçiş için başvurdunuz mu? Başvuru yaptığınızda dairenize kadar kablo çekip aboneliğiniz süresince kullanabileceğiniz fiber modem de verilir diye düşünüyorum

Anladığım kadarıyla size FTTB sistem üzerinden VDSL hizmeti veriliyor.Başka bir forumda görmüştüm.Eve kadar fiber haricinde böyle bir sistemde kuruyorlar.Hatta arkadaş cihazın fotoğrafını da atmıştı.Sistem 100 Mbps kadar destekliyor.Ama en azından sabit 100 Mbps tanımlı hızı göreceğini düşünüyorum.Saha dolabından VDSL alınca abone sayısı arttıkça enterferansa bağlı olarak tanımlı hızlar düşüyor.Türknet’in bu iki sisteme fiber demekten vazgeçmesi lazım.Müşterilerin kafası karışıyor.

O resim atan arkadaş benim zaten hız arttırımı yapmak istediğim zaman dairenize kadar fiber çekeceğiz öyle olur hız yükseltmesi diyorlar e hadi çekin o zaman diyorum çekeceğiz diyorlar o kadar.

Çıkmaz ayın son çarşambası oldu bu iş

Yapacağız diyorlar ise bunun bilgisini size verdiler ise yaparlar diye düşünüyorum. Yoksa zaten alabileceğiniz hız bu diyerek konuyu kapatırlardı diye düşünüyorum

1 senedir yapacağız demek ve bunu derkende habire binaya büroşur koyup 100-200-1000 megabit hız alabilirsiniz demek ne kadar inandırıcı sizce

Buradan TurkNet adına yazmıyorum ama dediğim gibi yapılacak dendi ise bu forumda sormanız doğru olmuş. TurkNet yetkilileri buna cevap vereceklerdir

İnşallah görürlerde bir bilgi verirler elle tutulur

1 Beğeni

Her şeyi Türktelekom yapıyormuş. Banada sözde fiber çekiyorlardı. Türktelekomun belirlediği tarihte ve Türktelekom’dan kiraladığı takdirde fiber çekiyorlar. Olayın özeti bu ve Turknet gerçeği bu.

Bana güya türknet in kendi altyapısı fiber geldi

TurkNet altyapısında tüm işlemleri TurkNet yapar. Telekom altyapısında işlemleri Türk Telekom ekipleri yapar