Güvenli İnternet Profili Kapanmıyor,İnternete Bağlanamıyorum

Defalarca denememe rağmen,güvenli internet profilini online işlemlerden kapatmama rağmen ki başvuru sırasında güvenli internet profilini seçmemiştim yine de internete bağlanamıyorum.Çözümü olan var mı ?(Modem açık ve internet var.)

2 hafta çektim bu sorunu. dns adreslerine ping atılıyor de mi? 2 hafta boyunca hat ölçümlerinden bilmemnelerden herşeyi yaptılar. Modem normal dsl yanıyor internete bağlı gözüküyor ama çıkışın yok. Hatta bazen telefondan whatsappda çalışıyor :slight_smile: Hatta iptal talebi gönderdim tam iptal edecektim.Sorunu yine kendim buldum sonunda ve ne şekilde düzeldi 2 hafta sonra biliyor musun? Bir destek kaydı aç ve güvenli profil istemiyorum lütfen düzeltir misiniz de. Hemen düzeliyor.

Sorunun kaynağını müşteri temsilcisine ilettim. Bakın bundan bundan dolayı girilmiyormuş buna dikkat edin lütfen yine bir sorun gelirse aklınızda bulunsun dedim. Bana vediği cevapta : Güvenli internet kullanan kişilerde bu sorun yok. Yaw ben var demedim zaten. Bu sorun oluşabiliyor aklınızda olsun. Sizin gibi başvuran olursa güvenli profil kullanıp kullanılmadığına bakılsın sizin için kolay olur diye söyledim.

Güvenli profil için modem arayüzünden geniş banta girerek dns alma ayarını kullanıcı tanımlı yapıp “77.88.8.7” ve “77.88.8.3” olarak girin. Güvenli internetiniz oluyor. Baya bi uğraşınca sonunda bu dnsleri falan buldum :slight_smile: kolay gelsin