Gürültü Değerlerinde Farklılık

Arkadaşlar internetimde kopma ve ping sorunu var. Arıza kaydı açtım fakat modemin arayüzündeki yükleme gürültü değerleri ile telekom sistem mesajındaki gürültü değerlerinde farklılık var. Sadece yükleme kısmında olması dikkatimi çekti. Bu durum kopmasında ki sebep olabilir mi.

2

Ek, splitter, dsl prizi kaldırın veya yenileyin. Ankastre/direk ve kablonuzu elektrikçi ile kontrol ettirin.

Aynı sorun ben de var türk telekom ve türknet sisteminde upload hat zayıflamam 1.5 modeme göre 22 anlamadım bu işi ankastreden ölçüm yaptım orada 22 çıkıyor

Türk telekom bilgiyi port’tan alıyor Türknet’e iletiyor. Port bozuk sanırım, çünkü benim kabloyu “yanlışlıkla” tt portuna bağlamışlardı 4-5 mbit internet geliyodu ama ping kopma bu kadar olmuyordu. Değerler de şuan attığım değerlerden çok daha kötüydü. Çözülmezse Türk Telekom’a geçicem, bıktım artık sorunlarından.

2 farklı modemle ankastreden ölçüm yaptım, değerler aynı çıktı. İç tesisatımda problem olmadığına zaten emindim ama sorunun benden kaynaklı olmadığına iyice emin olmak istedim. Destek kaydımı da koptuğu halde kullanıyorsunuz cevabıyla kapattılar :smiley:

Upload kısmında ki değerleri Asus farklı gösteriyor. Zyxel de farklı sonuçlar aldım ve bunlar TurkNet in gönderdiği hat değerleri ile aynıydı. Tahminimce Asus upload değerini farklı gösteriyor

1 Beğeni

wmf 8623 te farklılık var ben de türknetin upload değerleri zayıflama 1.5 modemde 22.6

Modemde de sorun olabileceğini düşündüğüm için Tp link 9970 modemle de denedim, hemen hemen aynı değerleri gördüm.

Ben TurkNet in Zyxel i ile denedim farklı çıktı. TP link ile de Asus gibiydi. Biri yanlış ama hangisi bilmiyorum :upside_down_face:

Ben burda hangisini kaale alayım onu anlamadım zyxel ile ankastreden ölçüm yaptım orda da 22 upload zayıflaması mevcut huawei 4.7 zayıflama türknet sistemi ve telekom sistemi 1.5 zayıflama zyxel 22 zayıflama

Modemler de sorun yok görünüşe göre peki, Turknet ile konuşup portunuzu değişimini istediniz mi? Geçişiniz yapılırsa oradan da bakarız hat değerlerinin farkına.