Gürültü Değerlerinde Farklılık

Arkadaşlar internetimde kopma ve ping sorunu var. Arıza kaydı açtım fakat modemin arayüzündeki yükleme gürültü değerleri ile telekom sistem mesajındaki gürültü değerlerinde farklılık var. Sadece yükleme kısmında olması dikkatimi çekti. Bu durum kopmasında ki sebep olabilir mi.

2

Ek, splitter, dsl prizi kaldırın veya yenileyin. Ankastre/direk ve kablonuzu elektrikçi ile kontrol ettirin.

Türk telekom bilgiyi port’tan alıyor TurkNet’e iletiyor. Port bozuk sanırım, çünkü benim kabloyu “yanlışlıkla” tt portuna bağlamışlardı 4-5 mbit internet geliyodu ama ping kopma bu kadar olmuyordu. Değerler de şuan attığım değerlerden çok daha kötüydü. Çözülmezse Türk Telekom’a geçicem, bıktım artık sorunlarından.

2 farklı modemle ankastreden ölçüm yaptım, değerler aynı çıktı. İç tesisatımda problem olmadığına zaten emindim ama sorunun benden kaynaklı olmadığına iyice emin olmak istedim. Destek kaydımı da koptuğu halde kullanıyorsunuz cevabıyla kapattılar :smiley:

Upload kısmında ki değerleri Asus farklı gösteriyor. Zyxel de farklı sonuçlar aldım ve bunlar TurkNet in gönderdiği hat değerleri ile aynıydı. Tahminimce Asus upload değerini farklı gösteriyor

1 Beğeni

Modemde de sorun olabileceğini düşündüğüm için Tp link 9970 modemle de denedim, hemen hemen aynı değerleri gördüm.

Ben TurkNet in Zyxel i ile denedim farklı çıktı. TP link ile de Asus gibiydi. Biri yanlış ama hangisi bilmiyorum :upside_down_face:

Modemler de sorun yok görünüşe göre peki, TurkNet ile konuşup portunuzu değişimini istediniz mi? Geçişiniz yapılırsa oradan da bakarız hat değerlerinin farkına.