GPON Kırmızı Alarm

Selamlar, nihayet internetime kavuştum derken eşim modem ve gpon kutusunu yere düşürmüş şuan modemin internet bölümü kırmızı, gpon kutusunun alarm bölümü kırmızı yanıyor.

Tahminlerime göre ev içinde yer alan fiber kıl kablo zarar gördü çünkü aşağı doğru sarkık şekildeydi. Süreci hızlandırmak adına napmalıyım?

Merhaba, @omerdiyebiri Gpon’a takılı olan fiber kablo kırılmış. TurkNet online işlemlerden destek kaydı açarak ekip isteye bilirsiniz.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, bildirim de bulundum.

1 Beğeni

Sağlık olsun, destek kaydınıza istinaden ekipler kısa sürede müdahale ederler diye düşünüyorum. Ek olarak hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

1 Beğeni

Nazar nazar… Nazar çıkmış.

1 Beğeni

İlk bağlantımda TT ekipleri çift taraflı bantla prize yapıştırmışları ONT’yi. Sabah baktığımda internet gitmişti. ONT düşmüş. Elle biraz fiberi ittirdiğimde gelmişti. Bir kaç kez daha düştü. En sonunda ucu kırılmıştı. Ekip geldiğinde duvara sabitlemelerini istedim. Yapamayacaklarını söylediler. ONT içerisindeki şablon yardımıyla duvara çivi ile sabitledim. O zamandan beri mutluyum :rofl: Duvara yada bir yere sabitleyebiliyorsanız önerim sabitleyin.

2 Beğeni

Ekibi bekliyorum, haftaiçi hallolursa dediğiniz gibi duvara bir modem kutusu yapıp üstüne yerleştireceğim ikisinide, ders oldu :grinning:

Merhabalar, güncel durumu buradan bizimle paylaşırsanız seviniriz :innocent:

1 Beğeni

Cumartesi günü TurkNet’e bildirim yaptım Pazartesi yani bugün fiber kabloma yeni uç yapıldı ve internetime kavuştum. :airplane::airplane:

1 Beğeni

İyi kullanımlar dilerim. :rocket:

2 Beğeni

Keyifli kullanımlar :handshake:

Çözüm.