Google reCAPTCHA sorunu

Merhaba arkadaşlar.Turknet kullanan bir arkadaşımın başında reCAPTCHA sorunu var. Soruna gelecek olursak her Google sorgusunda doğrulama istemesi. Ve bir süre sonra bıkkınlık getiriyor çözüm olarak ne önerirsiniz ? Bugün ipv6 aktif oldu ve sorun hala devam ediyor.

Modem veya kullanmış olduğunuz cihaz üzerinden IPv6 kapatıp yeniden dener misiniz?

cgnattan kaynaklanıyor sorun 1ip adresini birden çok kişiye verildiği için bu sorunla karşılaşıyorsun

statik ip al şuan başka çare yok 12tl diye biliyorum turknette

sorun ipv6 almadan önce vardı. bugün ipv6 tanımlandı ve cgnat ip yerine ipv6 ile google a çıkmaya başladık ama sorun devam ediyor

ben de öyle biliyorum fakat şuan google a ipv6 üzerinden çıkış yapıyoruz aynı sorun var nedense

çoğu site ipv6 desteklemiyor eğer siteler desteklediği zaman ipv6 dinamik ip o zaman cgnattan kaynaklı bu sorunları yaşamıyacağız

bunu biliyorum. google,facebook,netflix,instagram vs ipv6 destekliyor. o yüzden buraya konu açtım zaten :slight_smile: ipv6 ile aynı sorun davam etmesi tuhaf.

turknet oim den yaz bakalım ne diyecekler

Modemin arka planının ddns veya farklı bir trafik yönlendirmesi mi var? Veya VPN benzeri bir durum.

Vpn vs yok normal bir kullanıcı. Dns olarak 1.google 2.cloudflare

1 Beğeni

Modemi 15/20 kez sürekli yeniden başlatarak ip bloğunu değiştirdik . Şuan gün içinde reCAPTCHA sormadı. Eğer tekrarlanır ise konuyu güncellerim

1 Beğeni

Eski IP bloğunda birisi demek ki Google’ye geçersiz veya zararlı istek gönderiyor. Botnet falan vardır.

En temizi benim gibi https://duckduckgo.com/ kullanmak :smiley: