GigaFibre altyapısı mevcut ancak apartman içi yönetici problemleri

merhaba, 2 gün önce bulunduğum adrese gigafiber altyapısı geldi, severek almama rağmen binadaki yöneticinin sorunları nedeniyle şu an kesinlikle faydalanamıyorum, doğalgazın yanından delik açma işlemini kabul etmiyor ve TurkNet’in prosedürünü anlatmama rağmen anlayacak kadar zeka seviyesine sahip olmadığı için yöneticimiz. hizmetinizden faydalanamıyorum, belediye fen işlerini aradık pazartesi gelip uygunluğuna bakacaklar bir sorun çıkacağını sanmıyorum çünkü uygunluğuna izin vermeyen bir şey yok diye biliyorum bir sorun çıkacağını sanmıyorum bana diğer alternatif seçenekleri yazarsanız yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Merhabalar, bu işlem için yönetici ve bina onayı gerekiyor. Onay verilmeyen süreçlerde maalesef işlem gerçekleştirilemiyor. Onay verildikten sonra ekiplerimiz çalışmalara başlayacaktır :smiling_face:

Ayrıca kanuna göre binadaki çoğunluk istiyorsa ortak kullanım alanına girdiği için imza atıp yöneticiye verin.Yine kabul etmiyorsa isteyenler olarak oy çokluğuyla yeni yönetici atayın kendi aranızda.TurkNet 'e yöneticinizle iletişim kurdurursanız her ne kadar anlamasa da belki ikna ederler.

Eğer çoğunluk istiyorsa işte ilgili kanun maddeleri;

Kat Mülkiyeti Kanunu

Madde 19 - Ortak Yerler

• Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin rızası olmadıkça, ortak yerlerde inşaat, onarım ve tesis yapamaz. Ancak, diğer kat maliklerinin hemfikir olduğu hallerde, kat malikleri kurulu kararı ile, ortak yerlerde inşaat, onarım ve tesis yapılabilir.

Elektronik Haberleşme Kanunu

Madde 5 - Kullanıcı Hakları

• Herkes, teknik olarak mümkün ve ekonomik olarak makul olduğu ölçüde elektronik haberleşme hizmetlerinden yararlanma hakkına sahiptir.

Madde 6 - Altyapı Kurulum Hakları

• Elektronik haberleşme hizmetlerinin sunulabilmesi amacıyla gerekli altyapı, ilgili kurum ve kuruluşların izni ile kurulabilir ve işletilebilir

Dediğim gibi çogunluk istiyorsa yeni yönetici oylayın kendi aranızda,veya çoğunluk istiyor diye her ne kadar anlamasa da yöneticiye izah edin sanki başbakan bana :sweat_smile: En kolayı isteyen ve onay verenler toplantı yapıp yeni yönetici oylaması yapmanız kendi aranızdan.

Teşekkürler olmazsa kapı kapı dolaşacağız gibi duruyor