Gigafiber yüksek ping ve wifi kopmalar

Merhabalar

Yeni gigafiber kullanıcısı yım genelde telefon ve tablet üzerinden pubg mobil oyun oynuyoruz

Ping anlık olarak aşırı yükseliyor ve modem 5g ve 2.4 g de kopma sorunları var

1 haftadır yapilcak herşeyi denedik

2.4 g ve 5 g kanal ayırma farklı şifre ve kanal ismi

5g kanal 36 olarak ayarlandı

İpv6 dan ipv4 dusuldu

Son olarak modem son sürüme yükseltildi

Modem - VMG3625-T50B

Sinyal sorunum yok deniyor hat degerleri normal olduğu söylendi

Son olarak teknik destek ekibi pubg mobil IP sini istedi araştırdım ama bulamadım

Konu ile alakalı çözüme acil ihtiyacım var

1 Beğeni

modeme kablo ile bağlanıp kontrol edin kablosuzda kopmalar ani yükselmeler olması normal o routerle yok ben kablosuzla düşük ping istiyorum derseniz de iyi bir router alabilirsiniz

En son sürüm V550ABPM7.1G0 onu yükleyin bende de wifi kopuyordu güncelledikten sonra düzeldi.

Turknetin verdiği modemi kullanıyorum

Bendeki modemde son sürümde ama sizinki globel yazılım sanırım

Merhaba,

Diğer konular dan birinde ip ile ilgili problem yaşıyan kişilerden biri güvenli internet profili kullanıyordu ve onu kapatınca düzeldiğini söyledi isterseniz sizde de açıksa bir kapatıp deneyin.

Online işlemler menüsü üzerinden değişikliği yapabilirsiniz.

Güvenli internette kapalı

F0 yüklü sizde güncel sürüm o değil G0 yükleyin attığım linkten.

Verdiğin linkteki TurkNet verdiği modem için olan guncellememi

Evet hocam VMG3625-T50B için.

Yüklenemez uyarısı veriyor farklı bir yöntemi varmi

Merhaba hocam bende de aynı sorun günlerdir var kanser oldum . Modem güncel ama devam ediyor. Belki modem arızalıdır diye modem değişimi için talepte bulundum artık. Siz çözebildiniz mi sorunu. Gigafiber var ama kullanamadıktan sonra anlamı yok , mobil veri ile takılıyoruz evde

Sorun son sürat devam ediyor alt yapıda sorunum yok diyorlar modem kaynaklı olduğu bariz belli defalarca telefon ve destek kayıt açmama rağmen sorunu çözmek adına bir ilerleme yok bu modem bazı serileri wifi sorunlu değişim içinde olmusuz yanıt veriyorler bide üstüne fiyatlara 100/100 zam yapıyorlar

Ben yarın arayıp iptal ettirmeyi düşünüyorum . Vdsl den devam edicem sözde 1000 megabit .

TurkNet’in ücretsiz olarak size sağladığı router’ı kendi tercih ettiğiniz bir router ile değiştirirseniz sorununuz çözülür, diğer servis sağlayıcıları TurkNet’in aksine fiber altyapıda ücretsiz router vermiyor hatta router değiştirmenize bile izin vermiyor. Tavsiye edilen wifi 6 router’ları forumda açılan konularda bulabilirsiniz.

Sorun kaynağını buldum benimle aynı sorun yaşayanlar için emsal olsun

Modem arayuzden yapılması gereken herşey denendikten ve alt yapı sorunsuz olduğu anlasildiktan sonra modem kaynaklı kopmalar olduğunu kanaat getirdim

Sırasıyla 2.4 g ve 5 g kapatarak kullandım
Modem 2.4 g de sorun çıkarıyor
5g de 2 gündür hiç kopma veya ping sorunu olmadı
Mecburen 2.4 kapatıp kullanıyorum

Uzun menzil için 2.4g de şart olduğu için modem değişim için kayıt açtım bakalım TurkNet sorunu çözecek mi