Gigafiber Wifi Hızı

Merhabalar, öncelikle TurkNet ten çok memnunum ddiğer iss lere göre bariz farklar görüyorum fakat bir soeunum var bu sorunumu çözebilirseniz çok daha mutlu olacağım. Gigafiber kullanıyoeum. Evimde pc yok bu yüzden ethernet hızımı ölçemiyorum fakat wi fi hızım neden sürekli 300 350 mb arasında değişiyor. Türknetin verdiği modemi kutusuna koyup rafa kaldordım kendime, çok daha iyi bir router olan keenetic ultra ac2600 aldım. Fakat hangisini takarsam takayım wifi hızım 300 mb i geçmiyor. İphone 11 ile de denedim, xiaomi note 9 pro ilede denedim. Sabit 300 mb hız alıyoeum. Bu beni rahatsız etmiyor ama fazlasını almak varken neden 300 de sabit kalsın. :slight_smile: Bu arda cihaz wifi çıkışlarına baktığımda 866 mb 2x2 80 ile bağlı olduğumu görüyorum. Cihazlarda problem yok. Evimde 85 m2 her yerde aynı kaliteyi alıyoeum. Şu sorunum ile en azından TurkNet ekibi arkadaşlar ilgilenirse çok memnun olurum. Teşekkürler.

Onlar teorik hızlar çünkü wifi’da gerçek hızlar çok daha düşük kablonun yerini wifi 6 bile tutmuyor.

1 Beğeni

Yoeumunuz için minnettarım, illa bir pc alıp denemek lazım ethernetten yani :slight_smile:

Kabloluda tam hız alırsınız tabii de keşke router değişmişken wifi 6 alsaydınız iphone 11 destekliyor 600-700 görür yakın mesafede. Aşağıdaki testleri Netgear Nighthawk AX8 WiFi 6 router ile yapmışlar.

1 Beğeni

Merhaba @Mbkurt, konu hakkında daha önce bize hiç destek kaydı oluşturarak durumunuzu ilettiniz mi?