GigaFiber ve Boş Port yok sorunu!

Merhaba. Yaklaşık 3 yıldır kullanmış olduğum TurkNet hizmetimi hiç istemeyerek de olsa sonlandırmış bulunmaktayım. Sebebi ise bulunmuş olduğum YAPA alt yapısının Türk Telekom ekiplerinin eski bakır kabloları toplaması ve mevcut saha dolabında boş port olmaması nedeniyle aboneliği fesih etmek zorunda bırakıldım. Şimdi ise tamamen internetsiz kaldım. Gerçektende bulunduğum bölgede bakır kablolar toplanmış mı? TurkNet bunu araştırabilir mi? Ayrıca bulunmuş olduğum İstasyon-101 santraline TurkNet GigaFiber hizmetini getirmeyi düşünüyor mu? Şayet getirirse ücreti ne olursa olsun yeniden TurkNet 'li olmayı isterim. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Şu anda TurkNet Gigafiber yatırımları bildiğim kadarıyla sadece İstanbul ve İzmir’de yapılıyor.

1 Beğeni

Bakır kablo toplanmışsa… yapadan hizmet alamiyorken vae den de hizmet alamazsin ki ancak tt fiberden hizmet alırsın. Bakir kablo toplanıyorsa bu hem yapa hemde vae için geçerlidir

Yanlışın var.

YAPA da internet santralden saha dolaplarına kadar bakır kablo ile buradan da ankastre yine bakır kablo ile gelmektedir. (Fiber alt yapı çalışması yapılmamış ise tabi ki)

Vae de ise benim bağlı bulunduğum saha dolabına fiber geldi. Bu neden ile santralden saha dolabına kadar fiber geliyor. Alt yapısı olmayan yeni binalara fiber verdiler. Eski binalara ise bakır kablo ile boş port duruma göre vdsl2 ve adsl2 olarak bakır kablo ile internet sağlanıyor.

Ben YAPA da olduğumdan ve boş port olmaması dolayısı ile mağdur oldum. Anlayacağın elimizdeki internetten de olduk.

Şimdi tek isteğim belki GigaFiber gelir de şu TT belasından ve boş port muhabbetinden kurtulurum. Yani tek umudum bu yönde…

Hayırlısı olsun… umarım kısa sürede sorununuz çözülür

Yanlış

Saha dolabına uğramaz. Santralden direk eve gelir genelde. Çok nadirde olsa saha dolabından köprüleme yapılıp verilmiş hatlarda vardır ama bu saha dolabının bölgeye sonradan geldiği durumlarda olacak bişey. Geçmiş olsun umarım en kısa sürede çözülür.

Gigafiber ise her bölgede yok

TurkNet e açmış olduğum şikayet kaydına gelen cevap aşağıdaki gibidir. Umarım bu hukuk savaşında TurkNet kazanır.

3 Beğeni