Gigafiber ne zaman aktif olur? Kutu takılı

kağıthane/sultanselim mah

2 Beğeni

Umarım en kısa zamanda gelir hocam :pray: peki binaya gigafiber kutusu konuldu mu ? Şu an hangi aşamada bu kadar uzun süredir bekliyorsunuz ?

1 Beğeni

şu gördüğün ana hat kablosu 2 sene önce türk telekomun menhollerinden çekildi cadde boyunca… ondan önce de 3 sokak üstümüze kadar sokak başlarına dağıtım kutuları konulmuştu… şikayet etmiş geri kafalının biri belediye de çalışmaları durdurdu… TurkNet diyor ki çalışmalar devam ediyor biz izin başvurusunu yaptık cevap verilmesini bekliyoruz belediyeyi arıyorum TurkNet tarafından herhangi bi başvuru yok diyor… anlayacağın TurkNet yalan söylüyor… bekliyorum 3-5 seneye gelir herhalde

benim bildiğim başka işlem yapılmıyor

1 Beğeni

Hocam ilk geldinde bizede binalar üzerinden ince kablo cekiyolar di buna sarılı idi

Hatta hala burda kalmis geri almaya kimse gelmedi , inşallah en kısa zamanda sizin sokağıda yaparlar :pray:

Başka işlem yapılmıyorsa aktif edilmesi için ekipler mi gelip aktivasyon işlemi yapıyor yoksa ? Kurulumu demiyorum yani altyapı sorgulamada çıkması için sinyal vermeleri lazım sinyal işini ekipler gelip mi yapiyor bı bilgi sahibimisiniz bu konuda ? 1 hafta oldu başka işlem yapılmıyorsa neden sisteme düşmedi hala onu merak ediyorum

zannetmiyorum buraları gözden çıkardı TurkNet uğraşmıyor

1 Beğeni

Merhabalar, aktivasyon ve planlama hakkında yanıltıcı olmaması adına ortalama süre bilgisi veremiyoruz. En kısa sürede GigaFiber’i deneyimlemeniz dileğiyle :innocent:

1 Beğeni

10 günde sürebilir, 4 ayda ismail, umarım 20 günde falan aktif ederler, zira ben 4 aydır bütün altyapı hazırken sadece ışık bekliyorum… bu süreçte sinirlenmemek için gigafiber’in sokağına geldiğini unutmanı tavsiye ederim.

Hadi ya hocam ciddimisin ? Bütün işlemler bitmiş olmasına rağmen 4 aydır sinyal vermediler mi sana ? Yandık desene o zaman dediğin gibi geldiğini unutmak insan sabırsızlanıyor elden biseyde gelmiyor hayırlısı artık (:

aynı sabırsızlık ve heyecan bizde de mevcuttu üstüne üstlük hiç bir firmanın altyapı getirmediği sokağımıza türk.net’in gigafiber ile gelmesi ayrı bir sevindirmişti 5 senedir turk.net kullandığım için. ancak 1-2 hafta o bu derken 4 ay oldu artık ne heyecan kaldı nede herhangi bir beklenti ayrıca turk.net ile müşteri ilişkimizde yıprandı, son zamdan sonra 2. turk.net hattımı başka operatöre taşıdım gigafiberede hevesim yok artık ondan tekrar söylüyorum 10 günde de aktif olabilir 4 ayda sürebilir. sen unut gigafiber’i 10 günde gelirse sürpriz 4 ayda gelirse anca bitti olsun zira benim burada veya donanımhaber’de salça olmadığım turk.net destek ekibi kalmadı.

2 Beğeni

Ben de unutayım o zaman yavaştan sürecin bu kadar uzun olacağını düşünmemiştim valla

2 Beğeni

Sürecin bu kadar uzaması çok sama 4 ay çok uzun süre heves falan kalmaz insanda artık, anlıyorum belediye izin vs de 4 ay çok uzun süre , benim bütün işlemler tamamlandı sinyal verilmesi bekleniyor umarım seninki gibi olmaz ve tekrardan umarım ki en kısa zamanda sizin işleminin de tamamlanması

evet ftth kutu, dış tesisat, apartman içi tesisat, obfk kutu herşey tamam. ben size daha ilginç olanı da söyleyeyim üst sokakta gigafiber aktif, bu sokak +20 2-3 katlı binalardan oluşuyor genelde toplasan 100hane. bir alt sokağa yani bizim sokağa indiğinizde ise +20 binaların hepsi 5 katlı +10 daireli apartmanlar bununda dışında sokakta 18 katlı rezidans bulunuyor. sokaktaki hane sayısını siz hesaplayın artık… burada anlatmak istediğim bu süreçte mantıkta beklemeyin, bir iş planları varmış ama neye göre kime göre bilen yok mantığa göre değil ama onu biliyorum.

Sizin sokak daha kalabalık olduğu için yeni cihazların kurulması gerekiyordur sonuçta starlink gibi havadan gelmiyor her daireye giren fiber kabloya ışık veren bir cihaz kuruluyor yurtdışından sipariş edilip, çip krizi var ve 1 dolar 17.85 TL.

1 Beğeni

Hocam arkadaşın dediğini anlamadınız zaten herşey kurulmuş sadece sinyal verilmesi bekleniyor, demek istedi 4 aydır aktif edilen sokaklar la ikametgah ettiği sokakda daha çok hane insan oturmasına rağmen ve dış cephe iş herşey kurulu olmasına rağmen 4 aydır sinyal verilmemesine sitem ediyor , kesinlikle turknetini kotulemiyorum yanlış anlasilmasin , 6 seneden fazla aktif TurkNet musterisiyim . Sinyal vermek için 4 ay bekletilmesi çok saçma bana gorede

1 Beğeni

Sinyal havadan mı geliyor hocam santralde o karanlık duran fiber kablolara sinyali verecek cihaz yoksa nasıl sinyal verilecek? Arkadaşın sokağında yüzlerce hane olduğu için santrale binlerce dolarlık yatırım yapılıp sinyal verebilecek yeni cihazlar kurulması o cihazlara da ana omurgadan fiber çekilmesi gerekiyordur.

1 Beğeni

Sinyalin nasıl verildiği hakkında bilgi sahibi değilim , havadan mi yerden mi karadan mi geliyor bilmiyorum , çıkış uslubunuzu beğenmedim hocam , ben burda sadece haklı yere sitem ettiğini dile getirdim , arka planda nasıl iş sıralaması var onunda bilgisini bilmiyorum , ama 4 ay bekletilmesi bütün hevesi heyecanı kırıyor benim böyle uzun süre bekleyip hevesim kirilcana cidden hiç gelmemesi benim için daha iyi

Konu sahibinin mesajı yanıtlandı. Konu, amacından sapması nedeniyle kilitlendi. Özel mesaj kanalı üzerinden tüm üyeler birbirleriyle ya da forum yönetimi ile iletişime geçebilir.

Forum Kuralları > Bölüm 1 > Madde A;

A) Kişisel tartışmalardan uzak durmak.

Tarafların haklı-haksız olmasına bakılmaksızın konu kapatılır ve taraflar uyarılır.