Gigafiber Kapasite/Hız Sorunu [Esenler&Gaziosmanpaşa]

Vallahi ben daha o hızı hiç görmedim benimde midem bulandı artık

Son durum:

İnşallah düzelmiştir :slight_smile:

2 Beğeni

O bölgeden birkaç hız testi daha gelirse bu iş tamam gibi.

Banada geliyor aynı msj

Esenler Ninehatun’da Oturuyorum durum hala bende aynı gigafiberi cidden gigafiber olarak sadece ilk ay kullanabildim şakasız.
Ekran görüntüsü 2022-11-03 195749

2 Beğeni

Hız sorunu şuan için düzelmiş gözüküyor fakat dip not olarak şunu belirteyim, halen bazen de olsa 400 300’lere kadar düştüğü oluyor zaman zaman.O zaman dilimlerinden bir kaçı:
Saat: 20:36

1 Beğeni


evet ineternet hızım :slight_smile:

1 Beğeni

Tüm mahalle benim hattımı kullanıyor sanki :slight_smile:

Aslında satürasyonu ekranlarında görebilmekteler neden yoğun olduklarını görüdkleri yerlerde hemen müdahalede bulunmak yerine şikayet bekliyorlar bunu anlamıyorum, 3 hafta kendimi yırttım ve manevi olarak gerçekten yorulmuştum, eğer bu konuyu açmasaydım sorunun bireysel olduğunu düşünüp belki de erkenden pes edecektim, düzeltmesi bu kadar basitti de neden bu kadar yordunuz insanları, kaç kere ekip geldi gitti hepsi kayıp…

1 Beğeni

sorunu olan kullanıcı sayısı gitgide artmaya başladı…erkenden önlem alın bence sayın yetkililer…

1 Beğeni

Problemin olduğu yerde çözümde vardır. Problem olmadan önlem alınmasını istemenizi anlıyorum. Nadiren de olsa hız düşüşü network birimi tarafından incelenmeye devam ediyor. Sorunun çözülmesine çok sevindim, keyifli kullanımlar :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Bende katılıyorum bende tek başıma bu sorunla bayağı uğraştım yorulmuştum artık salmıştım ama şimdi düzelmiş gibi 900 civarı down 940 up çıkıyor iyi gibi

1 Beğeni

Şuan olması gerektiği gibi hocam bir sorun yok akşam saatlerine kadar 15-30 dakikada bir ekran görüntülerini alıyorum, son bir kontrol yapıp kapatıcaz konuyu, inşallah tekrarlanmaz.

3 Beğeni

Benim hızım da sorun devam ediyor akşam görseli paylaştım konuyu kapatacaksan ben yeni bir konu açarım

Benim sorunumun çözülmesi komple Esenlerdeki hız sorununun düzeldiği anlamına gelmiyor tabi, konuyu ben kapatmayacağım öyle bi yetkim de yok :slight_smile: Konu benim için kapanacak sadece, diğer mahallelerde sorun yaşayan kişiler buradan testlerini paylaşmaya devam edebilirler. Bu sıkıntı hızlı yayılmaya karşın kapasitenin iyi ayarlanamamasından kaynaklanıyor, en baştan bunun fizibilitesini, hesabını yaptıktan sonra cihazlar kurulsa hiç böyle bir şey yaşanmayacak belki. Mevcutta bu sorunu yaşayan kişilerin sıkıntısını en kısa sürede giderip gelecekteki müşterilere bu sorunu yaşatmamak adına bundan ders çıkarıp kurulumları o şekilde yapmaları gerekiyor.

1 Beğeni

Gözün aydın hocam senin adına sevindim çok yıprandın . 1 ay olacak nerde ise yazmadığın dil dokmedegiin yer kalmadı enin sonunda hallettin :hugs: valla bize bakma cidden ben bir kere daha vaka kaldiramam , 1 aydır bende tplinkle çok çekişmeli süreçler geçirdim yanlış arıza tespiti yüzünden Turknetin. Maalesef bölgede olan sorunu cihaza attığı için 1 aydır TP-Link le uras sonucu bugün iade edip para iadesi onayı bekliyorum . 1 TurkNet vakası daha kaldiramam bu şekilde hız dalgalanmalarina bir süre daha katlanirim ve bu dalgalanmalar devam ederse 6 senelik hizmetimi kapatmak zorunda kalacam . Tekrardan senin adına çok sevindim hocam :hugs:

1 Beğeni

Esenler kemer mah bugün gigafiberim aktif oldu Fakat aynı olay bizdede mevcut aksam uzeri kablolu testimde en fazla 550 mb hız aldım ilerleyen saatlerde hız 100 mb 50 mb gibi hızlara düşüyor.

1 Beğeni

Önceden bu saatlerde hızım şu şekildeydi:

Şuan böyle, fakat asla yeterli değil, bir aya kalmaz aynı sıkıntıları yaşamaya başlayacağız tekrar :slight_smile: Yeteri kadarını değil fazlasını vermek gerekiyor…

1 Beğeni

sonunda güzel bir mail aldım belirttiğim gibi esenler bölgesinde kapasite sıkıntısı var umarım kısa sürede dediklerini yaparlar

Sizin mahalle Mimarsinan Mah. miydi hocam? Var mı bi gelişme?

1 Beğeni