Gigafiber Kapasite/Hız Sorunu [Esenler&Gaziosmanpaşa]

Bir kaç sokak yakınımda oturan arkadaşımla 5 dakika arayla TurkNet / Codit Sunucularıyla hız testi
(SOL TARAF ARKADAŞIMA SAĞ TARAF BANA AİT)

Sorunu çözmek için dün teknik destekten geldiler ama akşam 20:00de gene aynı düşüş başladı ve ortalama hızım 20 mbp cimer den de ilgili yerlere şikayet ettim çevremdeki vdsl kulanıcıları ile irtibata geçtim aynı sorunu aylardır yaşadıklarını düzelmediğini TurkNet yetkililerinin çözüm üretmediklerini söylediler.

23 Ekim, nerdeyse gecenin 2’si fakat hız halen olması gerektiği gibi değil…

1 Beğeni

TurkNet ekibi ile görüştüm esenlerde yeni bir mahalleye gibafiber veriliyormuş bunlarda şuanda mimarsinandandaki ana kutudan alıyormuş bağlantıyı bu yüzden düşüşler yaşandığını söylediler. 2 aya mahallenin kutusu kurulurmuş ancak ondan sonra düzene girer dendi trafiğe takılıyoruz anlaşıldığı üzere ana kutuya gelen ekip müdahale edemediklerini söylediler yeniden kayıt açtırıp ana kutudan port değişikliği talep edeceğim.

1 Beğeni

Hangi mahalle olduğunu söylemediler mi? Şuan bildiğim kadarıyla namık kemal mahallesinde var çalışma hatta büyük kısmı tamamlandı.

Selamlar arkadaşlar, konu takibini yapan kişilere güncel durum hakkında bilgi vermek istiyorum.

31.10.2022 tarihinde böyle bir mesaj geldi ve bu hız sorununa çözmek için bu çalışmayı yaptıklarını düşündüm. Mesajda yazdığı üzere de gece 2 ve 6 arası internet kesildi. Sabah 7’de tekrar test yaptım fakat öncekinden farklı bir şey yoktu. Ben de akşamı bekledim, zira ekip çalışmasının yapıldığı günün akşamı TurkNet bünyesinden bir network çalışanı adresime gelip kendi cihazlarıyla testlerini gerçekleştirecekti.

image

01.11.2022 Saat 20:00 sularında network ekibinden biri geldi ve kendi cihazlarıyla testlerini gerçekleştirdi. Sorunu bizzat kendisi teyit etti ve görselleri not etti. Türknetteki network mühendislerinden biriyle telefonla görüşüp sorunu onayladığını ve süreç hakkında nasıl bir yol izleneceğini sordu. Karşıdaki kişi, gece yapılan çalışmanın bu hız sorunuyla ilgili olmadığını, ilerleyen günlerde cihaz kapasitelerini 2 katına çıkararak bu sorunu çözeceklerini iletti, fakat herhangi bir zaman vermedi, doğal olarak evime gelen kişi de bana net bir şey söylemedi, şuan kendilerinden tam olarak ne kadar bir süre içerisinde bu durumu halledebileceklerini öğrenmeye çalışıyorum, bana bilgi geldikçe sizlerle paylaşacağım.

1 Beğeni

Bu sorun komple esenlerde mi yoksa davutpaşa ve mimarsinan mahallesi kapsamında mı sadece? Esenlerin diğer mahallelerinde giga kullanan arkadaşlarda hız testi yapıp paylaşırsa mevzu anlaşılır.

2 Beğeni


hız sorunu devam ediyor ve gece kesinlikle internet kesilmedi yani bakım yapıldığı manidar şu saat itibariye hızım esenler mimarsinan ilerleyen saatlerde dahada düşecek.

Selamlar hocam, bu saatten sonra yapılacak tek şey beklemek, zira süreç boyunca hem ben çok yoruldum üç işi bir arada yürütmekten hem de konuyu titizlikle takip eden destek ekibindeki iki arkadaş… Cihaz kapasitelerinin ne zaman arttırılacağı ile alakalı bir bilgi geldiğinde konudan bildireceğim.

Bu arada o gece belirtilen saatler arasında kontrol ettiğimde internetin gittiğini gördüm, o vakitlerde hep kırmızı ışık yanıyordu.

Sabahları aldığım şu hızı akşam saatlerinde de kullanabileceğim günleri bekliyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Vallahi ben daha o hızı hiç görmedim benimde midem bulandı artık

Son durum:

İnşallah düzelmiştir :slight_smile:

2 Beğeni

O bölgeden birkaç hız testi daha gelirse bu iş tamam gibi.

Banada geliyor aynı msj

Esenler Ninehatun’da Oturuyorum durum hala bende aynı gigafiberi cidden gigafiber olarak sadece ilk ay kullanabildim şakasız.
Ekran görüntüsü 2022-11-03 195749

2 Beğeni

Hız sorunu şuan için düzelmiş gözüküyor fakat dip not olarak şunu belirteyim, halen bazen de olsa 400 300’lere kadar düştüğü oluyor zaman zaman.O zaman dilimlerinden bir kaçı:
Saat: 20:36

1 Beğeni


evet ineternet hızım :slight_smile:

1 Beğeni

Tüm mahalle benim hattımı kullanıyor sanki :slight_smile:

Aslında satürasyonu ekranlarında görebilmekteler neden yoğun olduklarını görüdkleri yerlerde hemen müdahalede bulunmak yerine şikayet bekliyorlar bunu anlamıyorum, 3 hafta kendimi yırttım ve manevi olarak gerçekten yorulmuştum, eğer bu konuyu açmasaydım sorunun bireysel olduğunu düşünüp belki de erkenden pes edecektim, düzeltmesi bu kadar basitti de neden bu kadar yordunuz insanları, kaç kere ekip geldi gitti hepsi kayıp…

1 Beğeni

sorunu olan kullanıcı sayısı gitgide artmaya başladı…erkenden önlem alın bence sayın yetkililer…

1 Beğeni

Problemin olduğu yerde çözümde vardır. Problem olmadan önlem alınmasını istemenizi anlıyorum. Nadiren de olsa hız düşüşü network birimi tarafından incelenmeye devam ediyor. Sorunun çözülmesine çok sevindim, keyifli kullanımlar :raised_back_of_hand:

1 Beğeni