Gigafiber kablosu

Her zaman en hızlısı olmak için çalışıyoruz. Biraz daha bekleyin. Sabrın sonu selamet :rocket:

1 Beğeni

Hala sabırsızlıkla bekliyoruz. :sweat_smile:

Merhabalar, ekiplerle tekrar iletişime geçtim. İlerleyen süreçte tekrar iletişime geçerseniz ekiplerden gelecek bilgiyi sizinle paylaşabilirim. Özel mesaj üzerinden ulaştım :innocent:

2 Beğeni

Hocam az kaldı, daha ana fiber kablosu çekilecek daha kalın zaten o kablolama yapıldıktan sonra kutunun vidalamaları yapılmakta hayırlı olsun şimdiden

2 Beğeni

6 - 7 aydır kullanıyorum mobil veri yavaş geliyor artık sen düşün hızı :slight_smile:

2 Beğeni

Evet şimdi sokakta TurkNet ekibi kalın kabloyu çekip bağlamış. :smiley: Sordum ordakilere sinyal geldi aktif şuan dedi ama sorgulamada hala çıkmıyor. :smiley:

1 Beğeni

O kablo bizim göknar sokakta 1 aydan beri var ustam hala aktif değil

Nihayet geldi sorgulamada gigafiber. Arıza kaydı açarak başvurdum bakalım…

1 Beğeni

hayırlı olsun hocam şimdiden hız testini nperften yapmayı unutmayın :slight_smile:

Bağlansında yaparız testleri. :slight_smile: Aslında 2 haftadır kullanıyorum ofiste, ofise baktım gelmiş hemen geçtik gigafibere :smiley:

1 Beğeni

Arıza kaydı açarak nasıl başvurdun ustam

1 Beğeni

hocam oime girin sırasıyla Teknik destek / Yardım merkezi / İşlemler / paket tarife kampanya (burada aşağı inip hayır deyin) karşınıza gelen ekranda talebinizi oluşturun .

başkan bu süreç nekadar sürdü nekadar sürede aktif geldi

Keyifli kullanımlar diliyorum :rocket:

4 ay kadar sürdü

Nisan 7de kablo çekildi,
Nisan 9da bina kutusu takıldı,
Mayıs 20de sokak ana dağıtıcı kutu takıldı,
haziran 14 gibi sokak kutusuna fiber kablo çekildi ve dün yaptığım hız sorgulamasında gigafiber açılmış göründü. :slight_smile:

Kronolojik tarih sırası böyle ±1 gün oynuyordur tarihlerde. Ortalama bakınca binaya drop kablo çekimi ile gigafiberin aktif olması 2ay 20gün falan sürmüş…

Başvuruyu almışlar bakalım arayacaklar diye bekliyorum, umarım uzun sürmez önümüz 1 hafta bayram tatili nerdeyse o zamana kalırsa iş uzar gibi yine. :slight_smile:

Ve mutlu son :slight_smile: Nperf yapamadım çıktım hemen bağlantı olunca işe geç kalıyordum. :slight_smile:

1 Beğeni

Kemerlerinizi sıkıca bağlayın ve hızın keyfini çıkartın :rocket: :rocket: :rocket:

Şanslısın bizim kutu arızalı çıktı apartmandaki

Nezaman olucağı belli değil apartmandaki kutuda sinyal yokmuş ekipler gelmesi lazımmış